23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ ۰۹:۰۴:۱۳
کد مطلب:  1159592
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:
۲۳۷ هزار دانش‌آموز بوشهری تحت پوشش شبکه آموزشی شاد قرار دارند

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: ۱۹۰ هزار دانش آموز مدارس دولتی و ۴۷ هزار دانش‌آموز مدارس غیردولتی تحت پوشش شبکه آموزشی شاد قرار دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، علیمراد کرمی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: ۱۵ هزار فرهنگی در شبکه آموزشی شاد استان بوشهر فعالیت دارند.

وی افزود: آموزش و پرورش به عنوان متولی امر آموزش رسمی در کشور وظایفی را بر عهده دارد که در همه شرایط و زمان‌ها بایستی این وظیفه خطیر را به صورت حضوری و مجازی به خوبی انجام دهد.

کرمی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی آموزش حضوری خاطرنشان کرد: در این مدت معلمان راهکارهای مختلفی را برای استمرار جریان آموزش تجربه کردند تا کلاس های درس تعطیل نشوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی آموزش و پرورش استان با نام شتاب را یکی از ابتکارات آموزش و پرورش بوشهر برای این دوره خاص عنوان کرد و گفت: در این شبکه با مشارکت معلمان از سراسر استان و به صورت زنده، برنامه های آموزشی برای دانش آموزان همه دوره های تحصیلی پخش می شد.

وی اضافه کرد: در شرایط کنونی که جهان با شرایط خاصی روبرو است و بنا به تصمیم ستاد ملی کرونا امکان برگزاری کلاس‌های درس وجود ندارد باید روند آموزش به نحوی پیگیری می‌شد که لطمه‌ای به نظام آموزشی وارد نشود به همین دلیل وزارت آموزش و پرورش در راستای متمرکز کردن امر آموزش در سطح کشور تصمیم به راه‌اندازی شبکه آموزشی دانش آموزان تحت عنوان «شاد» نمود که آموزش‌ها به صورت یکنواخت در کل کشور صورت گیرد.

کرمی با بیان اینکه شبکه اجتماعی دانش آموزی از بزرگترین پروژه‌های فناوری اطلاعات کشور است، افزود: باید از این فرصت در راستای ارتقای سطح آموزش بهره برد تا تهدید ناشی از ویروس کرونا به یک فرصت برای ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش تبدیل شود.

کرمی با تاکید بر این که این پروژه بزرگ می‌تواند به ارتقای نظام تعلیم و تربیت کمک کند، خاطرنشان کرد: با تقویت این شبکه در صورت بروز اتفاق و حادثه‌ احتمالی، روند آموزش هیچگاه قطع نشود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار رسانه ها در آگاهی بخشی به مردم گفت: از اصحاب رسانه ها که با اطلاع رسانی خوب و مناسب زمینه آشنایی بیشتر مردم را با شبکه شاد فراهم می کنند، تشکر می کنم.

وی با اشاره به فعالیت رسمی شبکه آموزشی دانش آموزان «شاد» برای همه دوره های تحصیلی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۹5درصد مدارس استان بوشهر وارد سامانه شبکه آموزشی شاد شده‌اند.

کرمی افزود: برای رصد فعالیت شبکه شاد برای  هر شهرستان استان بوشهر ناظرانی تعیین شده و مشکلات این شبکه به صورت مستمر بررسی و خدمات سامانه به‌روز می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به وجود برخی مشکلات زیرساخت ارتباطی و مخابراتی در سطح استان و عدم دسترسی برخی مناطق به فضای مجازی گفت: با این وجود تعداد خانواده‌ها و دانش آموزانی که با مشکل ارتباطی و یا ابراز ارتباطی روبه رو، زیاد نیست اما تدبیر فعلی آموزش و پرورش این بوده که درس نامه‌هایی را به تعداد دو هزار و ۱۰۰ نفر چاپ و از طریق راهبران آموزشی بین دانش آموزان این مناطق توزیع شود.

وی با اشاره به موضوع امتحانات پایانی دانش آموزان گفت: تابع تصمیم وزارتخانه هستیم و در حال حاضر هیچ برنامه امتحانی ارائه نشده است؛ برای دوره تحصیلی ابتدایی امتحان حضوری نداریم و ارزیابی‌ها به صورت توصیفی و کیفی است و برای دوره های متوسطه نیز امتحانات بعد از ماه مبارک رمضان در فضاهای بزرگ برنامه‌ریزی خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر درباره هزینه استفاده اینترنت برای شبکه شاد خاطرنشان کرد: بنا بوده هزینه‌ای از خانواده‌ها دریافت نشود و اگر قرار باشد هزینه‌ای اخذ شود بسیار ناچیز خواهد بود.

کرمی در پایان با تشکر از همراهی و همکاری خوب معلمان، دانش آموزان و خانواده ها در اجرای این پروژه  بزرگ، اظهار امیدواری کرد که این مشارکت جمعی بتواند در آموزش و پرورش تحول ایجاد کند.

به اشتراک بگذارید :