26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ ۰۸:۳۵:۰۰
کد مطلب:  1159451
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در جلسه ویدئو کنفرانس کارشناسان مشاوره مناطق:
استقرار شبکه اجتماعی دانش‌آموزی "شاد" به عنوان بازوی قدرتمند آموزش و پرورش در تمام عرصه‌های تربیت در حال توسعه است

جلسه ویدئو کنفرانس با حضور سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی و رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی و کارشناسان مشاوره مناطق 21 گانه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: شیوع بیماری کرونا در شرایط پیچیده امروز، فرصت جدیدی برای فعالان عرصه تعلیم و تربیت جهت استفاده از روش‌های نوین و ارتباط گیری با دانش‌آموزان است.

وی گفت؛ از ابتدای شیوع بیماری چندین جلسه تعاملی در حوزه شورای پرورشی استان با محوریت تولید محتوای پرورشی و فرهنگی تشکیل شده است،در این جلسات با اجتناب از نگاه بخشی به دنبال همیاری در تولید محتوای کارآمد هستیم، در همین راستا استفاده از تجارب همکاران فعال در عرصه محتوای الکترونیکی در کنار آموزش این بستر به سایر همکاران علاقمند جهت تولید محتوای استاندارد به دنبال کاهش دغدغه‌های دانش‌آموزان و اولیاء هستیم.

 هاشمی ادامه داد؛ استقرار شبکه اجتماعی دانش‌آموزی "شاد" به عنوان بازوی قدرتمند آموزش و پرورش در تمام عرصه‌های تربیت به خصوص در حوزه سیاست گذاری و اجرا در حال توسعه است، لذا استفاده برنامه‌ریزی شده از پتانسیل جدید مستلزم شناخت وظایف، کارجمعی و خلاقیت است.

وی در پایان با تشکر از تلاش بی وقفه همکاران مشاور در سطح ادارات و مدارس جهت کاهش دغدغه‌های روانی-اجتماعی و تحصیلی دانش‌آموزان، اولیاء و همکاران فرهنگی افزود؛ برنامه ریزی جهت استقرار صدای مشاوره در مراکز و هسته های مشاوره، اطلاع رسانی مشاوران مناطق و مدارس در فضای اجتماعی، تولیدات حوزه روانی-اجتماعی در کنار مسائل جاری از قبیل هدایت تحصیلی، هفته مشاغل، مدیریت فوریت و طرح نماد از جمله برنامه های مهم در سطح استان و مناطق در روزهای آتی است.

به اشتراک بگذارید :