22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1158954
مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی خبر داد؛
راه اندازی پویش «هر خانه یک کانون» توسط 4 میلیون دانش آموز در کانون‌های فرهنگی تربیتی

مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی راه اندازی پویش «هر خانه یک کانون» توسط 4 میلیون دانش آموز در کانون‌های فرهنگی تربیتی خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی رمضانی گفت: وظیفه داریم با ارائه برنامه‌های فرهنگی، هنری، مهارتی و ... در طول سال و برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری در راستای رشد و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان همچنین آشنا کردن آنان با مهارت‌های زندگی و اجتماعی و مواجهه با شرایط سخت، گام برداریم.

وی افزود: در پی شیوع کرونا ویروس در کشور و برای ایجاد آرامش در خانواده‌ها و تداوم مباحث آموزشی و تربیتی قریب به 4 میلیون دانش آموز در هزار و 182 کانون فرهنگی تربیتی، پویش "هر خانه یک کانون فرهنگی تربیتی" را راه‌اندازی کردند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش در ادامه مهم‌ترین اقدامات انجام شده در راستای این پویش را ذکر کرد و افزود: برگزاری کلاس‌های مجازی آموزشی، فرهنگی، هنری، مهارتی، ورزشی، هدایت و رهبری انجمن‌های 22‌گانه، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری مختلف، برگزاری مسابقه کتابخوانی و شعر، ایجاد کانال اختصاصی تهیه محتوای آموزشی، برگزاری مسابقه بازی خانوادگی، برگزاری مسابقه مجری‌گری، گویندگی، سخنوری و استندآپ دانش‌آموزی، داستان‌نویسی، قصه‌گویی، نقاشی، نقالی، شاهنامه‌خوانی خاطره، عکاسی، نمایش عروسکی، فیلم60 و 180 ثانیه‌ای، از جمله اقدامات انجام شده از سوی این پویش است.

رمضانی برگزاری مسابقه اوریگامی، کاریکاتور، برگزاری جشنواره فرهنگی هنری بهار سلامتی، ایجاد کانون فرهنگی تربیتی مجازی و ارائه برنامه‌ها و فعالیت‌ها، راه‌اندازی نمایشگاه مجازی از آثار برجسته هنری و ارزشمند دانش‌آموزان و مربیان کانون‌های فرهنگی تربیتی، برگزاری مسابقه نامه به مدافغان سلامت، برگزاری جشنواره مجازی هفت سین، راه‌اندازی گردشگری مجازی و معرفی مکان‌های تاریخی، مدهبی و گردشگری استان‌ها، از دیگر فعالیت‌های کانون‌هاست.

وی جشنواره مجازی در خانه بمانیم، جشنواره آقای مهربان به مناسبت نیمه شعبان، برگزاری مسابقه مجازی رباتیک، برگزاری مجازی برنامه جوانه‌ها، مسابقه ساخت کاردستی از مواد دورریز، جشنواره مجازی تعطیلات جداب، آموزش قدم به قدم روباتیک، نجوم، سفالگری و آموزش گل و گیاه را از دیگر اقدامات کانون‌های فرهنگی تربیتی در تحقق این پویش دانست.

رمضانی ادامه داد: در کنار این فعالیت‌ها، کانون‌های فرهنگی تربیتی آستین همت بالا زدند و در این شرایط خاص که کشور نیاز به همدلی، همکاری و مشارکت دارد برای خدمت به مردم و خانواده‌ها محلی برای تولید و عرضه ماسک و لباس پرستاری مشخص کرده‌اند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: دانش‌آموزان عضو انجمن‌های ۲۲گانه کانون‌های فرهنگی تربیتی در کنار مدیران، کارشناسان و مربیان علیرغم تعطیلی مراکز آموزشی و پرورشی با رعایت پروتکل وزارت بهداشت و ضوابط و مقررات بهداشتی در کانون‌های فرهنگی تربیتی حضور پیدا کرده و از زمان شیوع کرونا تا به امروز بیش از 755 هزار ماسک و 18 هزار لباس پرستاری تهیه و به صورت رایگان در بین مردم ومراکز درمانی توزیع کرده‌اند.

به اشتراک بگذارید :