22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1158890
وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با خبر ورزشی شبکه 3؛
دانش آموزان، آموزش‌های تربیت بدنی و سلامت را از طریق تلویزیون و شبکه شاد فرا می‌گیرند

وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با خبر ورزشی شبکه 3 با اشاره به تعطیلی مدارس گفت: ما از موضوع تربیت بدنی و سلامت محصلان غافل نشده‌ایم لذا دانش آموزان، آموزش‌های تربیت بدنی وسلامت را از طریق تلویزیون و شبکه شاد فرا می‌گیرند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در گفتگو با بخش خبر ورزشی شبکه 3، اظهار کرد: بیماری کرونا گرفتاری‌های زیادی را برای دانش آموزان به وجود آورده و امر آموزش را با اخلال مواجه کرده است، ما موظفیم تدبیر کنیم و اجازه ندهیم آموزش دانش آموزان آسیب ببیند.

 

وی افزود: یکی از آموزش‌هایی که مورد نیاز جامعه است تربیت بدنی و تحرک جسمی است که هم در سلامت جسمی و هم در قوای ذهنی در یادگیری دروس موثر است بنابراین ما به همان میزان که به سایر دروس اهمیت می‌دهیم درس تربیت بدنی را جدی گرفتیم.

 

حاجی میرزایی با اشاره به ساحت‌های تربیتی در سند تحول بنیادین، تصریح کرد: یکی از ساحت‌هایی که ما در امر تربیت موظفیم به آن توجه کنیم ساحت جسمی و بدنی است و باید برای آن برنامه ریزی کنیم.

 

وی ادامه داد: در این دوره کرونایی روزانه 28 نوبت برنامه‌های آموزشی از تلویزیون پخش می‌شود  در شبکه آموزش هر روز قبل از شروع تدریس، زنگ ورزش و کلاس درس تربیت بدنی وجود دارد و به بچه‌ها آموزش‌های ورزشی ارائه می‌شود تا برای یادگیری دروس آماده شوند.

 

وزیر آموزش و پرورش از وجود برنامه‌های ورزشی دیگری در قالب آموزش تربیت بدنی در تلویزیون خبرداد و خاطرنشان کرد:  علاوه بر برنامه " خانه پویا " در شبکه 1 سیما، در شبکه «شاد» که همه دانش آموزان عضو هستند، نیز بخشی از برنامه‌ها را  به درس تربیت بدنی و سلامت اختصاص دادیم و درآنجا فیلم‌هایی با موضوع تربیت بدنی و سلامت برای دانش آموزان ارائه می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید :