20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ ۱۵:۳۹:۴۱
کد مطلب:  gnCPpPJH
مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور :
در دوره طلایی از ارتباطات گسترده بنیاد شهید با سازمان های مختلف از جمله وزارت آموزش و پرورش قرار داریم.

گردهمایی کارشناسان ومدیران مدارس شاهد استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان امروز یکشنبه 19/2/95 با حضوردکتر کفراشی مشاور وزیر آموزش وپرورش و مدیر کل امورشاهد وایثارگران این وزارت خانه ، گردهمایی کارشناسان ومدیران مدارس شاهد استان خوزستان در سالن امام سجاد (ع) این اداره کل برگزار شد.

 مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در این گردهمایی یک روزه ،گفت: طی یک سال اخیر باارتباط خوب باوزارت آموزش و پرورش تعداد مراکزمشاوره برای دانش آموزان مدارس رابه یک هزار و ۸۰۰ واحد افزایش داده ایم و با ارتباط خوب با سازمان سنجش کشور توانستیم برای اولین بار پایگاه انتخاب رشته  کنکور سراسری را برای دانش آموزان شاهد راه اندازی کنیم که تأثیر خوبی در راهیابی دانش آموزان شاهد به دانشگاههای معتبر کشور را داشت.

محمدعلی فقیه  اظهار کرد: در دوره طلایی از ارتباطات گسترده بنیاد با سازمان های مختلف از جمله وزارت آموزش و پرورش قرار داریم.

وی افزود: تشکیل کارگروه مشترک با هدف آسیب شناسی از طرح مدارس پراکنده یکی از اقدامات خوب انجام شده طی یک سال اخیر است. این کارگروه با هدف بررسی علل کاهش کیفیت این مدارس، تقویت و بازنگری در روند اجرای طرح تشکیل شده است.

مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تصریح کرد: اولین کار مشترک با آموزش و پرورش که استان خوزستان نیز حضور پررنگی در آن داشت، برگزاری همایش ملی برای تقدیر از برترین های مدارس شاهد و ایثارگران بود.

فقیه یادآور شد:‌ آیین نامه ماده ۶۷ قانون در سال گذشته به منظور تسهیل در بهبود وضعیت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان شاهد و ایثارگر، قانون گرایی و انضباط در خدمات رسانی مطلوب به جامعه هدف تصویب شد.

وی اضافه کرد: پرداخت هزینه کلاس های تقویتی، تکمیلی و جبرانی دانش آموزان،‌ پرداخت هزینه های وسایل کمک آموزشی و آموزش بالینی برای دانش آموزان و دانشجویان معلول و جانبازان ۷۰ درصد، انجام مشاوره و هدایت تحصیلی، پرداخت کمک هزینه تحصیلی دانشجویان تحت پوشش و همچنین تشویق دانش آموزان و دانشجویان برتر علمی از جمله فواید تصویب ماده ۶۷ قانون است.

به اشتراک بگذارید :