22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ ۱۶:۵۴:۵۳
کد مطلب:  1158241
قدردانی مجدد مدیر کل آموزش و پرورش استان از مدیران مدارس و معلمان در تداوم بخشی آموزش دانش آموزان در فضای مجازی

مدیر کل آموزش و پرورش استان استان با تقدیر از مدیران مدارس و معلمان در تداوم بخشی آموزش دانش آموزان در فضای مجازی گفت: در راستای آموزش مجازی دانش آموزان، اقدامات بسیار مطلوبی از بالاترین سطح در کشور تا مدارس در استان رخ داده است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در ویدئو کنفرانس مشترک امروز با مدیران مناطق و معاونان و روسای ادارات استان با قدردانی مجدد از کارکنان ادارات و معلمان و مدیران مدارس در تداوم بخشی به روند آموزش اظهار داشت: اقدامات بسیار مطلوبی از بالاترین سطح در کشور تا مدارس در استان رخ داده است و مدیران و همکاران این عدم دسترسی را با روشهای مختلف جبران کردند.

محمدی افزود: برای ادامه این آموزشها و تکمیل محتواها استفاده از فضای مجازی یکی از این راهکارها بود که امروز از آن به نام شبکه شاد یاد می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه این استان دارای 670 هزار دانش اموز و 25 هزار کلاس درس است اضافه کرد: در صددیم تا محتوای باقی مانده دروس را به آنان منتقل کنیم و این محتوا نیز دارای تعدد بسیار است و این اقدام بزرگ یک کار بزرگ جهادی است که نیازمند راهبری یک تیم بزرگ و پرتلاش و جهادی است.

وی افزود: تیمی که امروز در اختیار داریم 23 هزار معلم ، معاونان اداره کل، مدیران مناطق و کادر اداری مناطق 24 گانه هستند و این کار بزرگ یک تیم راهبری بزرگ دارد و برای راهبری مطلوب نیازمند این است که برنامه هایش را فرایندمحور، برنامه محور و مدون کند.

محمدی با اشاره به اینکه لازم است تا کارگروههای راهبری برنامه آموزشی فعال شوند اضافه کرد: وقتی کارگروهها تشکیل شد باید حداکثر نیروهای انسانی در این زمینه فعال و نقشها برجسته و شفاف تر باشند و نقشی نباید ضعیف تعریف شده باشد.

این مقام مسئول با تاکید برحضور عوامل اجرایی در مدارس ادامه داد: این کارگروه باید در مدرسه نیز تشکیل شود و این امر نیازمند این است که مکان فعالیت دایر و باز باشد و با بستن مدارس این کار عظیم جهادی راهبری نخواهد شد.

محمدی گفت: تعطیلی به منزله بستن درهای مدارس نبوده و نخواهد بود و باید پروتکل های بهداشتی و دستور العملهای فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی و هوشمند رعایت شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه حضور اجزا و عوامل اداری در مدرسه را باید قانونمند کرد و این الزام کار ما در این شرایط است افزود: مجموعه این تلاشها تشکیل‌‌ یک تیم کاری متحد و منسجم است و این اتحاد و انسجام موجب می شود تا برای دست یابی به چشم انداز تعریف شده هیچوقت خسته نشویم.

وی بیان کرد: همه محتواها تا پایان اردیبهشت باید به طرق ممکن تعریف و تدریس و تمام شود و اولین روش شبکه شاد است و تمامی عوامل اجرایی اداره باید این شبکه را نصب کنند و تمامی مدیران مدارس نیز بلا استثنا باید این شبکه را نصب و به ان وصل شوند.

وی با تاکید براینکه تمام معلمان  در این فضای ارتباطات و فن اوری لازم است که به این موضوع تسلط داشته باشند گفت: این لازمه یادگیری است؛ مدیران تا پایان 31 فروردین و معلمان تا فردا دوشنبه یک اردیبهشت باید به این شبکه شاد اتصال و دسترسی داشته باشند.

وی اظهار داشت: به دانش آموزان نمی توانیم در این زمینه اجبار کنیم چون خانواده ها از نظر معیشتی، اقلیم زندگی، بافت شهرنشینی و روستایی و غیره متفاوتند و قطعا در این زمینه مشکل خواهند داشت و سعی خواهیم کرد در این زمینه حداکثر جذب را داشته باشیم و اگر این اتفاق رخ نداد مدیران موظفند با همکاری معلمان این ارتباط و نقش را به شکل دیگر تعریف و این موضوع را با روشهای دیگری برای دانش آموزان تعریف و اجرا کنند.

وی اضافه کرد: باید در اسرع وقت میزان دسترسی همه دانش آموزان استان به شبکه شاد و سایر روشهای دیگر آموزشی مشخص شود و تاپایان هفته جاری مناطق 24 گانه باید فرم مربوط در این زمینه را تکمیل و به اداره کل ارسال نمایند.

وی با یاداوری و تاکید پایش مستمر عملکرد مناطق در زمینه ارائه محتوای دروس در بستر شبکه شاد افزود: نتیجه تلاش مجموعه همکاران تقدیر مقام عالی وزارت از این مجموعه بود.

محمدی با اشاره به قدرت و انسجام موجود در بدنه این نهاد گفت: در این نهاد امروز بدون دانشجو معلمان ۳۶هزار فرهنگی فعال هستند که دارای توان افزایی بسیار و ظرفیتهای بزرگ و جهادی هستند و این تیم میتواند اقدامات فوق العاده و خلاقانه ای را ارائه کند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به توانمندی تیم سلامت و بهداشت استان و موفقیت انان در روزهای اتی گفت: تیم آموزش و پرورش نیز با مدیریت بهینه آموزش مطمئنا موفق خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :