25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ ۱۳:۴۹:۵۴
کد مطلب:  1157315
معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
نقد و ارزشیابی کتاب فارسی پایه اول تا سوم ابتدایی

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران از نقد و ارزشیابی کتاب فارسی(خوانداری-نوشتاری) اول تا سوم ابتدایی خبر داد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، با اشاره به اثربخشی نقد و ارزشیابی محتوای کتب درسی، گفت: مشارکت معلمان و استفاده از تجارب آنها و تلفیق تجربه و تخصص علمی کارشناسان حوزه تعلیم و تربیت و برنامه ریزان درسی امری ضروری است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه ، این نقد و ارزشیابی با هدف بهبود وارتقاء محتوا، مفاهیم،اصول یاددهی ویادگیری ،روش ارزشیابی  وایجاد نوآوری وگشودن افق های جدید جهت اصلاح بخشهای مختلف کتاب صورت می گیرد ، تصریح کرد: این برنامه از طریق سامانه اعتبارسنجی که یک سیستم تعاملی هوشمند بین گروه های تالیف، روسای گروه های تحلیل محتوای استانی، دبیرخانه های کشوری دروس و دبیران مشارکت کننده در فرایند نقد و ارزیابی به موازات تالیف کتاب های درسی و دیگر اجزای بسته های آموزشی است،انجام می شود.

 

درخشانی ادامه داد: ظرفیت های پیش بینی شده در این سامانه به گونه ای است که رویکرد تالیف مشارکتی و چند تالیفی را که از سیاست های اساسی سازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی در سند تحول و برنامه درسی ملی است، محقق می سازد.

 

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد ،آموزگاران منتخب می توانند با مشارکت و هم افزایی در تولید کیفی محتوای آموزشی وتحلیل سازنده ، با ورود به سامانه اعتبارسنجی کتب درسی به آدرس http://etebarsanji.org اقدام نمایند .

گفتنی است زمان مشارکت ونظر دهی تا 15 اردیبهشت 99 می باشد.

 

 

به اشتراک بگذارید :