20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ ۱۳:۴۱:۰۱
کد مطلب:  QN4whqwT
فردا به همت معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش برگزار می شود:
شانزدهمین دوره جشن ستارگان با هدف از تقدیر از دانش اموزان برتر استان

جشن ستارگان، سنت حسنه ای است که امسال شانزدهمین سال برگزاری این جشن را برگزار می کنیم و بدون شک وقتی برنامه ای که شانزده سال ماندگاری داشته باشد نشان می دهد که کار ارزشمندی است و این فعالیت بیشتر در حوزه معاونت آموزش متوسطه اداره کل است که عمده مخاطبان این برنامه، دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم هستند.

 

 

برگزاری شانزدهمین دوره جشن ستارگان در اصفهان با هدف از تقدیر از دانش آموزان برتر استان برگزار می شود.

 

در این فعالیت ها ماحصل تلاش دانش آموزان را در یکسری فعالیت های شاخصی که در روند آموزش است ارزیابی می شود که یکی از این فعالیت ها رتبه های تک رقمی و دو رقمی کنکور  است یا المپیادهای جهانی و کشوری، جشنواره جوان و نوجوان خوارزمی در استان، رتبه های تک رقمی در کنکور کاردانی در بخش فنی و حرفه ای، مسابقات برگزار شده در هنرستان ها اعم از مسابقات علمی __ عملی، هنرهای تجسمی، علمی کاربردی، مهارت های هنری کاردانش و .... دانش اموزانی که بالاترین معدل را در حوزه امتحانات نهایی سال سوم دارند مورد تقدیر قرار می گیرند، کارهایی که جنبه خلاقیت و شکوفایی استعدادها صورت گرفته از جمله مسابقات ربوکا، رباتیک، نانو تکنولوژی، جشنواره پرواز، سازه های ماکارونی، جشنواره تبیان و .... در سطح استان نیز مورد تقدیر قرار گرفته می شوند و نکته مهم اینکه اسامی تمام دانش اموزانی که از رتبه های کشوری، جهانی و استانی برخرودار هستند در کتاب مورد نظر ذکر شده است و در مراسمی تحت عنوان جشن ستارگان مورد تقدیر مسئولان اداره کل و استان قرار می گیرند.

گفتنی است که معاونت آموزش متوسطه ، کارشناسان و روسای فعال در این بخش هر سال تلاش می کنند که نسبت به سال گذشته برنامه های متنوع تری را برگزار کنند و بر همین اساس تمامی این فعالیت ها در کتابی منتشر  شده است به طوری که اطلاعات مذکور در این کتاب نسبت به سال گذشته از نظر کمی و کیفی کاملا متفاوت تر است بدین صورت که عکس تمام دانش آموزانی که رتبه های برتر جهانی و بین المللی کسب کرده اند، چاپ شده است. از دیگر وجوت تمایز برگزاری جشن ستارگان امسال این است که از دانش آموزان و اولیای آنها که رتبه های برتر کسب کرده اند نیز دعوت به عمل آمده است، انجام مصاحبه با دانش آموزانی که موفقیت های ویژه ای نسبت به سایر دانش آموزان داشته اند و دعوت از مسئولان استان نیز در این جلسه از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده در این جشن می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :