22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۲۸ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1156399
هنرآموزان میاندوآبی ۲۰ هزار عدد ماسک تولید کردند

مدیر آموزش و پرورش میاندوآب گفت: به منظور مقابله با بیماری کرونا ۲۰ هزار عدد ماسک توسط هنرآموزان و معلمان ۲ هنرستان و کانون فرهنگی و تربیتی الزهرا (س) این شهرستان تولید و توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی بهروز تقی‌نژاد روز پنج‌شنبه اظهار داشت: این تعداد ماسک‌ در راستای تحقق پویش «فرهنگ و انسانیت» که شعار محوری آموزش و پرورش در حمایت از مدافعان سلامت در شرایط کنونی جامعه است تولید شده‌ است.

وی افزود: تعدادی از هنرآموزان و دبیران کار و فناوری و همچنین دبیران طرح «ایران مهارت» در هنرستان‌های دخترانه «تربیت» و «ارشاد» با نظارت شبکه بهداشت و درمان به تولید و بسته‌بندی این تعداد ماسک برای اهدا به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، دانش‌آموزان و قشر ضعیف این شهرستان اقدام کردند.

وی بیان کرد: در روزهای آینده نیز تولید لباس ویژه کرونایی و تحویل آنها به کادر درمانی در دستور کار این نهاد قرار دارد.

با شیوع بیماری کرونا مردم نوعدوست میاندوآب با شیوه‌های مختلف از جمله راه‌اندازی کارگاه‌ توسط بسیجیان، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، آموزشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای و کارگاه‌های خیاطی و همچنین خیران به تولید ماسک اقدام کردند.

در همین راستا بیش از ۵۰ هزار عدد ماسک توسط یک خیّر و ۲۸ هزار عدد توسط یکی از آموزشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای میاندوآب که به عنوان اولین آموزشگاه در کشور برای تولید و دوخت ماسک اقدام کرده بود تولید و در اختیار مردم و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان قرار داده شد.

میاندوآب با ۲۷۷ هزار نفر جمعیت سومین شهرستان پرجمعیت آذربایجان‌غربی پس از ارومیه و خوی است.

 
 
به اشتراک بگذارید :