22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۲۸ ۱۲:۱۸:۵۷
کد مطلب:  1156358
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان عنوان کرد:
تداوم خدمات مشاوره ای توسط مشاوران مدارس آذربایجان غربی در فضای مجازی

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گفت: ارائه خدمات مشاوره ای و روانشناختی توسط مشاوران مدارس استان آذربایجان غربی در فضای مجازی ادامه دارد .

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، «قدرت اله قاسمی» با اشاره به شرایط فعلی و تعطیلی مدارس به علت شیوع ویروس کرونا و نیاز دانش آموزان به دریافت خدمات مشاوره تحصیلی و تربیتی بر ضرورت پاسخ گویی به این نیاز در شرایط موجود تاکید کرد.

این مقام مسئول، ضمن قدردانی از زحمات ارزشمند مشاوران مدارس، افزود: معاونت پرورشی و فرهنگی با تشکیل کارگروه ساماندهی و راهبری فعالیت های پرورشی و فرهنگی و ارائه خدمات مشاوره ای در سطح استان اقدام به ارائه فعالیت ها ی متنوعی نموده است .

وی شاخص ترین این فعالیت ها را راه اندازی صدای مشاور در سطح هسته ها و مراکز مشاوره و خدمات روانشناختی نواحی و مناطق استان، فعال سازی سامانه جامع مشاوره ای (نماد) وارائه خدمات از طریق این سامانه، تولید 1492 فایل صوتی و تصویری با محتوای تربیتی و تحصیلی در جهت کاهش استرس و اضطراب دانش آموزان و برنامه ریزی تحصیلی مناسب ، تهیه 1028 تراکت و بروشور آموزشی جهت ارتقاء خدمات مشاوره ای و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و پاسخ گویی به 3554مشاوره تلفنی و حضور مشاوران مدارس در کانال مدارس و اراه خدمات روانشناختی را ذکر کرد.

قاسمی اظهار داشت: برنامه های هفته معرفی مشاغل و آموزش های مرتبط با هدایت تحصیلی نیز در پیام رسان های داخلی و شبکه اجتماعی شاد در فضای مجازی از طریق مشاوران مدارس پیگیری خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :