25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۲۷ ۱۳:۰۴:۲۴
کد مطلب:  1155711
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
آموزش مجازی سبب افزایش مهارتهای کاربردی سوادآموزان می‌شود

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: آموزش‌های مجازی نه تنها در ایجاد دانش و مهارت‌های ویژه برای آموزش دهندگان نقش بسزایی دارد بلکه موجب افزایش مهارتهای کاربردی سوادآموزان از فضای مجازی نیز می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، رضا اصلانی گفت: تنگناها و مشکلات پیش آمده در امر آموزش حضوری با توجه به تعطیلی مراکز آموزشی سبب شده است که آموزش‌های مجازی تاثیر چشم گیری در یادگیری سوادآموزان داشته باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: امروز با شعار "خانواده با سواد، نسل با سواد، ایران با سواد " هر خانه به مدرسه‌ای مجازی تبدیل شده است تا در شرایط کنونی سوادآموزی هیچگاه تعطیل نباشد.

اصلانی با اشاره به اینکه تا قبل از این آموزش حضوری و کتاب به عنوان اصلی ترین منبع اطلاعاتی در امر آموزش محسوب می شد ، اما امروزه آموزش با ابزارها و محیط‌های جدید ارتباطی روبه رو شده است، افزود: پیشرفت‌های اخیر در صنعت رایانه و اطلاع رسانی، ابزارها و روش‌های جدیدی را پیش روی آموزش دهندگان و مجریان برنامه‌های آموزشی قرار داده است.  

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: با توجه به توانمندی هر مدیر در تبدیل تهدیدها به فرصت‌های نو، آموزش‌های مجازی نه تنها در ایجاد دانش و مهارت های ویژه در آموزش دهندگان نقش بسزایی دارد بلکه سبب افزایش مهارتهای کاربردی سوادآموزان از فضای مجازی می شود.

وی در پایان با آرزوی رسیدن به دنیایی عاری از بی‌سواد گفت:به امید روزی که در دنیا و کشورعزیزمان ایران پدر و مادر بی سوادی نباشند و هیچ کودکی این رنج خاموش را تجربه نکند.

به اشتراک بگذارید :