22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ ۱۶:۰۰:۳۷
کد مطلب:  1154236
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان در ویدئو کنفرانس خیرین مدرسه ساز خوزستانی مقیم تهران:
اختصاص ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای تامین وسایل سرمایشی مدارس خوزستان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان از اختصاص ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای تامین وسایل سرمایشی ۱۰ هزار کلاس درس در خوزستان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، علی قربانی روز دوشنبه 25 فروردین ماه 99 در ویدئو کنفرانس خیرین مدرسه ساز خوزستانی مقیم تهران که در آموزش و پرورش خوزستان برگزار شد، با بیان اینکه سال 98 سال خوبی از نظر ساخت و ساز فضاهای آموزشی در استان خوزستان بود، گفت: در سال گذشته 1 هزار و 331 کلاس درس در استان خوزستان ساخته شد که این امر حاصل مشارکت خیری و راهبری استاندار خوزستان و مدیرکل آموزش و پرورش استان است.

 

وی با اشاره به اینکه تامین فضاهای امن آموزشی برای دانش آموزان و معلمان از اولویت های اصلی در سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس است، گفت: وضعیت استان خوزستان از نظر تجهیزات آموزشی، کمک آموزشی  و سرمایشی، همچنین کلاس های تخریبی، کلاس های سنگی و کلاس های نیازمند مقاوم سازی مطلوب نیست که در حال رفع این مشکلات هستیم.

 

قربانی با اشاره به اینکه استان خوزستان به عنوان استان اول برای برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز در سال 99 انتخاب شده است، گفت: باید دبیرخانه ای برای برگزاری این جشنواره در نوسازی مدارس تشکیل شود تا میزان تعهدات خیرین مدرسه ساز در این دبیرخانه ثبت شود و پس از جمع آوری در جشنواره خیرین مدرسه ساز ارائه شود.

 

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان ادامه داد: با توجه به اینکه اعتبارات سازمان نوسازی در سال 99 به چهار برابر سالهای قبل افزایش پیدا کرده است، با کمک 30 درصدی خیرین مدرسه ساز امکان جذب کمک 70 درصدی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور وجود دارد.

 

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ساخت مدارس در استان خوزستان توسط خیرین انجام شد و نوسازی مدارس به سمت تعمیر و تجهیز مدارس حرکت کرد، افزود: بر اساس برنامه زیر نظام فضا و تجهیزات سند تحول بنیادین تعمیرات اساسی و جزیی مدارس کاملا از هم تفکیک شده است و تعمیرات جزیی بر عهده ادارات آموزش و پرورش و تعمیرات کلی از وظایف سازمان نوسازی تعریف شده است که مفاد آن به ادارات آموزش و پرورش ارسال شده است.     

 

قربانی از توزیع  4 هزار و 700 کولر در مدارس استان خوزستان خبر داد و گفت: بر اساس امضای دو تفاهم‌نامه بین مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، مقرر شد با اختصاص 180 میلیارد تومان به صورت مشارکتی، 10  هزار کلاس درس در سطح استان خوزستان به سیستم سرمایشی،  کولر گازی و آبسردکن مجهز شوند.

به اشتراک بگذارید :