11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ ۰۹:۱۹:۱۱
کد مطلب:  1153845
«شبکه شاد» شبکه‌ای برای آموزش مجازی

خبرگزاری فارس: معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه از امروز شبکه شاد برای آموزش مجازی مقاطع ابتدایی آغاز به‌کار کرد، گفت: سایر مقاطع نیز وارد این شبکه خواهند شد.

عاشور اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: از دوم اسفند ستاد ملی کرونا در تبریز و به‌صورت کمیته‌ای در شهرستان‌ها تشکیل شده است و با شعار " آموزش تعطیل نمی‌‌شود" یک ستاد در کل استان تشکیل داد.

 وی با بیان اینکه این ستاد در چهار روش اعم از تلویزیونی، آموزش مجازی توسط معلم‌ها و اعزام یک‌هزار و 200 نیروی ستادی و معلم داوطلب به روستاها در حال آموزش دانش‌آموزان هستند.

اکرمی افزود: حدود ۶ درصد روستاها شامل طرح اعزام به روستاها هستند.

وی با اشاره بر اینکه درس‌نامه توسط راهبران آموزشی تهیه شده است، تصریح کرد: به‌منظور انسجام بخشی فعالیت‌های آموزش و پرورش کشور شبکه شاد ( مجازی) طراحی  شده است که شبکه‌ای بسیار امن بوده  و از امروز مدارس ابتدایی وارد این نوع آموزش می‌شوند.

اکرمی ابراز کرد: مدارس مقاطع دیگر نیز طبق برنامه و در روزهای آتی وارد این شبکه خواهند شد.   

وی متذکر شد: معمولا تدریس دو سوم کتاب‌های درسی در نوبت اول تمام می‌شود، از این‌رو بیشتر دروس در ترم اول تدریس شده است و با وجود بحران کرونا، دروس باقیمانده از طریق آموزش مجازی شکل خواهد گرفت.

اکرمی با تاکید بر اینکه آموزش و پروش سناریوی مختلفی طراحی کرده و اولیا نگران هیچ چیزی نباشند، افزود: در حال حاضر تلاش کردیم تا مدرسه شکل مجازی انجام گیرد و همزمان با روال گذشته امتحان‌ها برگزار خواهد شد تا هر معلم به اندازه‌ای که آموزش داده، امتحان هم بگیرد.

وی در خاتمه بیان داشت: آموزش مجازی یک موضوع مهم است و اصلا می‌خواهیم در کنار آموزش فیزیکی، این روش را هم ادامه دهیم و حتی مکمل آموزش اجرا شود.

sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :