21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۲۴ ۰۹:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1153470
مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی:
فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی مدارس از «شبکه شاد» پیگیری می‌شوند

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی گفت: شبکه شاد برای مشاوران و معاونان پرورشی مدارس نیز مانند یک معلم که تعریف شده است تعریف می‌شود و همه فعالیت‌های پرورشی مدارس از آن طریق ادامه پیدا کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،مسعود شکوهی در جلسه هماهنگی شبکه شاد که با حضور نمایندگان بخش‌های مختلف معاونت پرورشی و فرهنگی و مرکز فناوری اطلاعات برگزار شد، گفت: وظیفه تاریخی و ذاتی معاونت پرورشی و فرهنگی که غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان است ایجاب می‌کند همدوش بخش آموزش در شبکه شاد حضور فعال داشته باشد.

او ادامه داد: جلسه‌ای در مرکز فناوری اطلاعات با حضور مسئولان و مدیران شبکه شاد برگزار شد و مقرر شد همه مواردی را که معاونت پرورشی و فرهنگی می‌خواهد در بستر این شبکه داشته باشد ایجاد شود.

شکوهی افزود: شاید تا قبل این رخداد کمتر کسی فکر می‌کرد آموزش و پرورش بتواند از بستر فضای مجازی برای آموزش‌هایی از این دست استفاده کند و ویروس کرونا با توجه به تمام بدی‌ها و مشکلاتی که داشته است این دست اقدامات را می‌توان از همان مواردی برشمرد که تبدیل تهدید به فرصت است و آموزش و پرورش این تهدید را به یک فرصت جدید تبدیل کرد.

مدیرکل امورتربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی خاطر نشان کرد: دقت داشته باشیم که برای بهتر شدن این شبکه هم باید خودمان فعالانه در آن حضور داشته باشیم و هم سایر افراد ذینفع را ترغیب کنیم حضوری فعال داشته باشند.

شکوهی حضور دانش آموزان درمحیط مدرسه را نشاط‌آور دانست و ادامه داد: تعامل دانش آموزان با یکدیگر و از طرف دیگر تعامل دانش آموزان با معلمان و کادر مدرسه علاوه بر آموزنده بودن نشاط‌‌آور و شادی بخش است و حضور در محیط مدرسه دانش آموزان را شاد و با نشاط می‌کند.

وی ادامه داد: حال که از طریق تلویزیون و شبکه‌های مجازی تدریس دارد انجام می‌شود و انعطاف لازم را ندارد آن روحیه شاد و پرنشاط در بین دانش آموزان کمتر دیده می‌شود و حضور طولانی مدت در منزل (قرنطینه) نیز خود مزید بر علت است پس باید آن روحیه شاد و پرنشاط را به دانش آموزان بازگردانیم.

شکوهی گفت: شبکه شاد برای مشاوران و معاونان پرورشی مدارس نیز مانند یک معلم که تعریف شده است تعریف می‌شود و همه فعالیت‌های پرورشی مدارس از آن طریق ادامه پیدا کند.

به اشتراک بگذارید :