23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ ۰۸:۴۶:۲۸
کد مطلب:  8zg2mFWb
مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
کارآمدی نظام آموزش و پرورش منوط به تخصص منابع انسانی است

مراسم تجلیل از معلمان نمونه استان با حضور مشاور وزیر آموزش و پرورش و مدیر کل دفتر امور زنان وزارت متبوع، مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان، استاندار اصفهان، معاونان و روسای ادارات آموزش و پرورش نواحی و مناطق و همچنین جمع زیادی از پیشکسوتان و معلمان نمونه استان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان برگزار شد.

 

 

مراسم تجلیل از معلمان نمونه استان با حضور مشاور وزیر آموزش و پرورش و مدیر کل دفتر امور زنان وزارت متبوع، مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان، استاندار اصفهان، معاونان و روسای ادارات آموزش و پرورش نواحی و مناطق و همچنین جمع زیادی از پیشکسوتان و معلمان نمونه استان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان برگزار شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: بقا و کارآمدی هر نظام آموزش و پرورش به دانش و تخصص های متنوع و توانایی و مهارت منابع انسانی وابسته است

محمد حسن قائدیها در مراسم تجلیل از معلمان نمونه استان با حضور مسئولان کشوری و استانی اظهار کرد: هم اکنون در حال اجرای سند تحول هستیم که در آن درباره شرایط معلم در افق 1404اشاره شده است به طوری که شایستگی های معلمان در سند تحول در سه بخش شایستگی های اخلاقی و تربیتی که حرف اول را می زند.

وی افزود: از جمله شایستگی های اخلاقی و تربیتی معلمان که در سند تحول به آن اشاره شده است شامل ایمان و اعتقاد معلمان، خودسازی در پرتو معنوین دینی، روحیه انقلابی، آرمان خواهی، داشتن ذهن پرسشگر و .... است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به دیگر شایستگی های معلمان که در سند تحول نیز به آن اشاره شده است، گفت: شایستگی های حرفه ای شامل دانش مهارت معلمی، تجربه کار و آشنایی با فرایند فعالیت های فرهنگی، قدرت بیان انتخاب مطلب، تولید فکر و شایستگی های ارتقای توانمندی شامل مطالعه و تحقیق، نقد و نظریه پردازی علمی، تدوین کتاب و مقاله،

وی بیان کرد: امسال برای اولین بار دستورالعمل انتخاب معلم نمونه از تغییرات اساسی برخوردار شد به طوری که در طول سال های گذشته وزارت آموزش و پرورش براساس شیوه خاص خود اقدام به انتخاب معلمان نمونه می کرد اما عموم معلمان نسبت به نوع انتخاب رضایتی نداشتند چرا که برای تعدادی از معلمان که کارهای شاخصی انجام داده بودند، امتیاز خاصی درنظر گرفته نمی شد.

قائدیها ادامه داد: امسال ستاد بزرگداشت وزارت آموزش و پرورش انتخاب معلمان نمونه را براساس شاخص های مربوطه به استان ها واگذار کرد و مسئولان استان اصفهان طرحی مبنی بر انتخاب معلمان نمونه توسط شورای معلمان را ارائه داد تا مدارس مختلف معلمان شاخص انتخاب شوند.

وی با اشاره به مطلب فوق گفت: این دستورالعمل به عنوان یکی از دستورالعمل های ویژه انتخاب شد و بیش از 10استان از این طرح تبعیت کردند و امسال برای اولین بار انتخاب معلمان نمونه توسط مدیران و دیگر خدمتگزاران انتخاب شدند و این طرح به صورت کشوری به اجرا گذاشته شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: در دولت تدبیر و امید، فشار تحریم ها خود را در آموزش و پرورش نشان داد به طوری که سال گذشته، سخت ترین سال مالی در آموزش و پرورش کشور و استان ها بوده است.

وی بیان کرد: علی رغم همه مشکلات، آموزش و پرورش استان اصفهان در سطح کشور دارای جایگاه قابل قبولی است و نمره خوبی را به خود اختصاص داده است و این مهم نتیجه تلاش های شبانه روزی معلمان در استان است.

قائدیها عنوان کرد: سهم اعتبارات آموزش و پرورش از سهم اعتبارات دولت حدود 5/14 درصد بوده است که متاسفانه این مقدار در پایان خدمت رسانی دولت دهم، سهم اعتبارات آموزش و پرورش به 9 درصد تقلیل پیدا کرد و حدود 5 درصد سهم اعتبارات آموزش و پرورش از سهم اعتبارات دولت کاهش یافت.

وی اعلام کرد: در طول دو سال گذشته با تلاش دولت تدبیر و امید 9 درصد به 12درصد اعتبارات آموزش و پرورش افزوده شد اما با این حال هنوز به آمار واقعی دست پیدا نکرده ایم.

 

به اشتراک بگذارید :