21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۲۱ ۲۱:۵۵:۴۷
کد مطلب:  1150972
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:
همزمان با سالروز میلاد امام زمان(عج)، شبکه اجتماعی دانش آموزی عملیاتی شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از عملیاتی شدن شبکه اجتماعی دانش آموزی با نام اختصاری شاد همزمان با سالروز میلاد امام زمان(عج) خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، علیمراد کرمی با اشاره با تعطیلی مدارس برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا برای حفظ سلامت فرهنگیان و دانش آموزان اظهار کرد: در این شرایط آموزش و پرورش، راه اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزی با هدف استمرار جریان یادگیری و با رویکرد مشارکت پیام رسانهای داخلی دارای مجوز فعالیت از شورای عالی فضای مجازی را در دستور کار خود قرار داد.
کرمی با بیان این که وزارت متبوع برای همکاری با پیام رسان های داخلی پنج پیش شرط را مطرح کرده بود، افزود: ایجاد محیطی اختصاصی و ایمن برای حضور معلمان و دانش آموزان، امضای گواهی سطح خدمات فنی( SLA) مورد نظر آموزش و پرورش، ارائه اسناد معتبر بانکی برای ضمانت تعهدات خدمات و جرائم تاخیر یا قصور در ارائه خدمات، اجازه تست های فنی و اجرایی مختلف  به تیم فنی وزارت و جلوگیری از انتشار مطالب مجرمانه، مبتذل یا نامناسب و هرگونه تبلیغات از شروط پنج گانه بوده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اعلام عملیاتی شدن شبکه اجتماعی دانش آموزی در روز میلاد خجسته قائم آل محمد(عج) خاطرنشان کرد: این شبکه بزرگترین فرصت توسعه یادگیری های الکترونیکی است و به تقویت عدالت آموزشی کمک می کند.
وی اضافه کرد: چون مالکیت این شبکه متعلق به آموزش و پرورش است به همین دلیل امنیت آن از جنبه های اخلاقی، حفظ داده‌ها، اطلاعات و محتواهای تولید شده به نسبت سایر پیام رسان ها بسیار بالاتر است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: ارزان‌تر بودن شبکه اجتماعی دانش آموزان نسبت به شبکه های اجتماعی خارجی با وجود مساوی بودن کیفیت آن در سرعت نقل و انتقال داده ها یکی از ویژگی های این شبکه اجتماعی است.  
کرمی با اشاره به مسئولیت اجتماعی اپراتور اول برای تضمین پایداری این شبکه و پشتیبانی رایگان به مدت 15 سال، اضافه کرد: دارا بودن قابلیت اتصال نامحدود نرم افزارهای کاربردی دیگر که توسط آموزش و پرورش و یا بخش خصوصی تولید می‌شود، تضمین حفاظت از اطلاعات معلمان و دانش‌آموزان و تامین امنیت اطلاعات آن توسط تیم فنی دانشگاه شریف از دیگر ویژگی های مهم این شبکه اجتماعی است.

به اشتراک بگذارید :