23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ ۱۹:۱۴:۱۶
کد مطلب:  H5TIDeHD
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور: گیلان جزو پنج استان برتر در حوزه آموزش و پرورش استثنایی است

مجید قدمی در مراسم تجلیل از معلمان فعال در حوزه آموزش استثنایی ، اظهار کرد: حیات بخشیدن کاری است که معلمان در این حوزه انجام می دهند و پاداش آنها نیز پاداش حیات بخشی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، قدمی معاون وزیر آموزش و پرورش استان گیلان ،  ارزش کار معلمی به قدری است که آن را همردیف با کار انبیا دانسته اند و معلمانی که در حوزه آموزش و پرورش استثنایی فعالیت می کنند، از جایگاه ویژه تری برخوردارند.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور شعار نظام جمهوری اسلامی را دفاع از حقوق مظلومان دانست و گفت: در دولت تدبیر و امید بالغ بر ۸۰ درصد مشکلات در حوزه آموزش و پرورش استثنایی مرتفع شده است.

قدمی خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات مالی دولت و کاهش قیمت جهانی نفت،   بودجه آموزش و پرورش از ۱۲هزار میلیارد تومان به ۳۰هزار میلیارد تومان افزایش یافته و تقریبا سه برابر شده است.

وی در ادامه سخنان خود ، به وجود دو هزار و ۶۰۰ دانش آموز استثنایی در گیلان اشاره کرد و گفت: بر اساس بررسی کارشناسان وزارت آموزش و پرورش، اداره کل آموزش و پرورش گیلان به عنوان یکی از پنج استان برتر کشور به جهت عملکرد درحوزه دانش آموزان استثنایی انتخاب شده است.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور هزینه متوسط سالیانه هر دانش آموز را بالغ بر ۳۰میلیون ریال دانست و گفت: این رقم برای دانش آموزان استثنایی ۱۲۰میلیون ریال است.

قدمی همچنین از اجرایی شدن طرح تلفیقی خدمات حمایتی- درمانی دانش آموزان استثنایی در راستای فراهم کردن زمینه اشتغال بعد از فارغ التحصیلی خبر داد.

در این مراسم از ۱۱ معلم منتخب استانی و ۱۰ معلم بازنشسته در حوزه آموزش و پرورش استثنایی در گیلان تجلیل به‌ عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :