21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ ۰۸:۳۵:۰۰
کد مطلب:  beIoFLHv
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی:
آموزش اصلي ترين بستر شكوفايي انسان است

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بيان اين كه آموزش اصلی ترین بستر شکوفایی انسان است، افزود: شهید مطهری شخصیتی آگاه به زمان، نیاز مخاطبان و به زبان مخاطبان بودند

به گزارش مركزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خراسان جنوبی، علی باقر زاده در مراسم تجلیل از معلمین برگزیده استان، اظهار کرد: برای سنجش میزان آرامش جامعه باید آرامش معلمان سنجیده شود.

وی از افزایش اعتبارات آموزش و پرورش از بودجه اعتباری دولت به میزان 31  هزار میلیارد تومان خبرداد و افزود: اگر رویه حمایت دولت از دستگاه تعلیم و تربیت ادامه یابد ظرف سه سال آینده، سهم آموزش و پرورش در بودجه عمومی دولت به استاندارد جهانی خواهد رسید.

رئیس سازمان سواد آموزی کشور، روز معلم را یک معیار و شاخص سنجش از وضعیت امروز و آینده کشور دانست و یاد آور شد: روز معلم، روز اساس آفرینش و سازندگی دنیا بوده و اراده خداوند است که انسان را همیشه نیازمند آموزش و معلم خلق کند و بالاترین ظرفیت یادگیری را در بین تمام موجودات عالم به انسان عطا کرده است.

باقرزاده با بیان اینکه خانواده و مدرسه می‌توانند مکمل یکدیگر باشند و آینده جامعه را بسازند، یادآور شد: خانواده و مدرسه به تنهایی نمی‌توانند موجبات توسعه جامعه را فراهم کنند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور با اشاره به اینکه خداوند نخستین نقش معلمی را برعهده دارد، یادآور شد: جلوه رحمانیت خداوند در قالب آموزش شکل می‌گیرد.

وی، با بیان اینکه  به معلمی به عنوان یک شغل نگاه نمی‌شود، بلکه به عنوان یک افق و رویکرد به آن نگریسته می‌شود، اضافه کرد: آموزش جزو قدیمی‌ترین خدمت طبیعی پیشرفت انسان‌ها و اصلی‌ترین بستر برای پرورش استعدادهای الهی است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی عنوان کرد:  معلمی شغل انبیاء است و انبیاء برانگیخته شده‌اند، بنابراین معلمان نیز به صورت تصادفی به این شغل رو نیاورده‌اند بلکه خواسته خداوند بوده است.

وی با بیان این که اصالت انسان به اندیشه او بوده و این اندیشه توسط معلمان پرورش می‌یابد، خاطر نشان کرد: معلم انسان را توانمندتر می‌کند تا کارهای خود را با کیفیت بهتر در زمان کوتاه‌تر و با بازدهی بالاتری انجام دهد.

باقرزاده بیش از 80 درصد پیشرفت جوامع را وابسته به توانمندی نیروهای انسانی دانست، اذعان كرد : امروزه همه به این نتیجه رسیده‌اند که ریشه پیشرفت نیروی‌انسانی در پیش‌دبستانی و مقطع ابتدایی است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بيان اين كه آموزش اصلی ترین بستر شکوفایی انسان است، افزود: شهید مطهری شخصیتی آگاه به زمان، نیاز مخاطبان و به زبان مخاطبان بودند.

وي با اشاره به جایگاه ممتاز شهید مطهری در حوزه و دانشگاه اضافه کرد: شناخت رفتار دشمن از مهم‌ترین ویژگی‌های شهید مطهری بود به‌طوری که ایشان از نخستین کسانی بودند که از جریان منافقان آگاهی یافتند.

باقرزاده ، ارزشمندترین کارکرد معلمان را پرورش قدرت تفکر و تعقل در کودکان دانست و ابراز كرد: برای اینکه از وضعیت یک کشور آگاهی یابیم باید بنگریم در مقاطع پیش دبستانی و دبستان چه اموری یاد داده می‌شود و چه افقی برای آینده کودکان در محیط‌های آموزشی ترسیم می‌شود.

به اشتراک بگذارید :