22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ ۱۹:۴۵:۲۸
کد مطلب:  1147809
در قالب دو تفاهم نامه مشترک بین رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و استاندار خوزستان مقرر شد؛
بازسازی ۱۰۰ کلاس درس در شهرستان‌های ایذه و باغملک/ تأمین کولر و آبسردکن برای ۱۰ هزار کلاس درس در خوزستان

با امضای تفاهم‌نامه ای بین سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و استانداری خوزستان، یکصد کلاس درس فرسوده و سنگی در شهرستان‌های ایذه و باغملک تخریب و بازسازی می‌شود و ۱۰ هزار کلاس درس نیز در سطح استان خوزستان به سیستم سرمایشی ( کولر و آبسرد کن) مجهز می‌شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، بر اساس امضای دو تفاهم‌نامه فی مابین مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، مقرر شد، 100 کلاس درس فرسوده و یا سنگی در شهرستان‌های ایذه و باغملک با تامین اعتبار 50 میلیارد تومانی با مشارکت 50 درصدی هر یک از طرفین، طی دو سال آینده تخریب و بازسازی شوند.


همچنین طی تفاهم‌نامه دیگری که در این جلسه مابین این مقامات مسئول به امضا رسید، مقرر شد با تامین اعتبار 180 میلیارد تومانی به صورت مشارکت 50 درصدی طرفین، 10 هزار کلاس درس در سطح استان خوزستان به سیستم سرمایشی ( کولر گازی و آبسردکن) مجهز شوند.

 

گفتنی است استان خوزستان دارای 6 هزار مدرسه مشتمل بر 30 هزار کلاس درس است و به دلیل شرایط آب و هوایی که از آن برخوردار است، موضوع تامین امکانات سرمایشی و خنک کننده برای کلاس‌های درس این استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و حدود 6 ماه از سال تحصیلی نیاز به سیستم سرمایشی و امکانات خنک‌کننده دارند.

 

شایان ذکر است؛ در این جلسه کوروش مودت مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان نیز حضور داشت که با اشاره به برگزاری همایش خیرین برای کمک به استان‌های سیل‌زده در اردیبهشت ماه سال 98 و همچنین اقدامات ارزشمند دیگری که در راستای افزایش جذب مشارکت خیرین مدرسه‌ساز توسط سازمان نوسازی مدارس کشور طی سال‌های اخیر انجام شده است، گفت: این اقدامات جهادی و تلاش‌های خستگی ناپذیر طی سال‌های گذشته شایسته قدردانی و حق‌شناسی است و لازم است این موضوع که خوشبختانه از راهبردهای اصلی سازمان در سال جاری نیز ذکر شده است، استمرار یابد.


وی همچنین با اشاره به مشکلاتی که فضاهای آموزشی استان خوزستان دارند، خاطرنشان کرد: خواستار برگزاری همایشی ویژه خوزستانی‌های مقیم تهران هستیم تا بتوان با جذب کمک‌های خیرین اقدامات ویژه تری برای این استان انجام داد.

به اشتراک بگذارید :