18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ ۱۴:۱۲:۱۳
کد مطلب:  STlFdWzG
رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش فارس خبر داد :
400 مرکز فرهنگی هنری ،تابستان امسال پذیرای دانش آموزان فارس است

رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش فارس گفت: بیش از 400 مرکز فرهنگی ، هنری، برای اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان سال جاری برنامه ریزی می کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، سعید رضا کامرانی در کارگروه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان فارس گفت: با توجه به تعطیلی مدارس در فصل تابستان ، دانش آموزان اوقات فراغتی را در پیش روی خود می بینند که با برنامه ریزی و هدف گذاری می توان تابستانی پربار را برای آنان رقم زد .

وی افزود : در غیر این صورت این فرصت تبدیل به تهدید می شود که برای جبران آن متحمل صرف برنامه ریزی ، و صرف  هزینه  خواهیم شد.

رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش فارس  خاطر نشان کرد: مدرسه به تنهایی نمی تواند پاسخگوی همه نیازهای پرورشی و تربیتی دانش آموزان باشد، لذا خانواده ها می توانند  برای پرکردن و غنی سازی اوقات فراغت فرزندانشان به نهادهای معتبر و رسمی مراجعه نمایند.

وی گفت : داشتن اوقات فراغت برای هر فرد از جمله نیازهای او محسوب می شود که تامین مناسب آن به عوامل متعددی بستگی دارد .

 کامرانی گفت: بی تردید تفریح و سرگرمی های سالم و هدایت شده نقش مهمی در پرورش قوای ذهنی ، جسمی ، اخلاقی و رفتاری دارد و چنانچه از این اوقات به نحو صحیحی استفاده شود از انحرافات و کجروی ها می تواند به نحو چشمگیری جلوگیری کند.

عضو شورای تربیتی آموزش و پرورش فارس گفت : 126  کانون فرهنگی - تربیتی دانش آموزان در سراسر استان فارس و بیش از 350 کانون اقماری ، به عنوان زیر مجموعه کانون های اصلی در ایام تابستان در اختیار کودکان و نوجوانان دانش آموز است .

فعالیتهای فرهنگی تربیتی اردویی هنری ، مهارتی و نمایش فیلم جنگ شادی مطالعه و تحقیق و ورزشی از جمله فعالیتهایی است که در کانون های فرهنگی تربیتی آموزش و پرورش انجام می شود.

کامرانی در پایان از خانواده ها خواست که همانند گذشته با اعتماد به فضاهای پرورشی آموزش و پرورش و دیگر نهادها از جمله فرهنگسراهای ارشاد اسلامی ، شهرداری ها ، هلال احمر، اوقاف و امور خیریه ، حوزه هنری ، حوزه های علمیه ، اداره ورزش و جوانان ، نهاد کتابخانه ها ، کانون مساجد و بسیج دانش آموزی برای فرزندانشان در تابستان برنامه ریزی کنند. 

به اشتراک بگذارید :