22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ ۰۹:۳۳:۱۲
کد مطلب:  1144635
قائم مقام رئیس سازمان دانش‌آموزی خبر داد؛
پوشش بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز در قالب فعالیت‌های تشکیلات پیشتازان در افق 1404

قائم مقام رئیس سازمان دانش‌آموزی از پوشش بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز در قالب فعالیت‌های تشکیلات پیشتازان در افق 1404 خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، اسماعیل بحری‌زاده با اشاره به برنامه‌های سال ۹۹سازمان دانش‌آموزی کشور، اظهار کرد: در سال پیش‌رو ایجاد برخی شایستگی‌های رفتاری مطلوب و پایدار در اعضا به‌عنوان هدف قرار گرفته و فعالیت‌ها، عموما در قالب تیمی و گروهی طراحی و با اولویت برخورداری از مهارت‌های ارتباطی، اجتماعی، هویت اسلامی ایرانی و انقلابی تنظیم شده است.

وی با بیان اینکه این برنامه در چهار حوزه راهبردی شامل سه حوزه تربیتی و یک حوزه درآمدزایی و خوداتکایی تدوین شده است، افزود: همه این برنامه‌ها معطوف به اهداف و ماموریت‌های اصلی سازمان و زمینه سازی برای نقش آفرینی اجتماعی آنان، با نگاهی تمام ساحتی و با رویکرد تربیت اجتماعی طراحی شده است.

بحری‌زاده تصریح کرد:در سال ۹۹در مجموع در عرصه تربیت تشکیلاتی دانش‌آموزان و نیز خوداتکایی سازمان ۱۲راهبرد اجرایی طراحی کرده‌ایم و در این میان ۳راهبرد را در اولویت توجه قرار داده‌ایم.

قائم مقام رئیس سازمان دانش‌‌آموزی در ادامه اضافه کرد:"توسعه و تقویت مها‌رت‌های ارتباطی و نقش آفرینی سیاسی و اجتماعی اخلاق‌محور دانش‌آموزان از طریق ایجاد شبکه ارتباطی دانش‌آموزی با محوریت مجلس دانش‌آموزی"، "توسعه و تقویت ضریب نفوذ تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان" و "توسعه و تقویت شبکه خبرگزاری دانش‌آموزی پانا" با شعار هر مدرسه یک خبرنگار و چشم انداز هر کلاس یک خبرنگار دانش‌آموزی از اولویتهای سازمان در سال آینده است.

وی با بیان اینکه در توسعه مهارت‌های ارتباطی و نقش آفرینی اجتماعی دانش‌آموزان انتظار داریم که نقش پذیری اجتماعی دانش‌آموزان ارتقا یابد، گفت: در تلاش هستیم تا از طریق برقراری ارتباط و تعامل موثر و ساختارمند بین شوراهای دانش آموزی منتخب 12 میلیون دانش‌آموز مدارس ابتدایی و متوسطه و150 نماینده مجلس دانش‌آموزی کشور با همدیگر و با دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت و نیز تمرین دموکراسی دینی دانش‌آموزان با مشارکت فعال و موثر آنان در امور تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی با تمرکز بر مسایل و مشکلات نظام تعلیم و تربیت کشور، نقش پذیری اجتماعی دانش‌آموزان ارتقا یابد .

قائم مقام رئیس سازمان دانش‌‌آموزی تاکید کرد: توسعه و تقویت ضریب نفوذ تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان، از طریق پوشش حداکثر بیش از ۲میلیون و۵۰۰هزار دانش‌آموز در افق 1404در قالب فعالیت‌های تشکیلات پیشتازان هدف گذاری شده است.

بحری‌زاده گفت: براین اساس تربیت دانش‌آموزانی مشارکت‌جو و فعال، مسئولیت‌پذیر، خود نظم‌پذیر و قانون‌مدار، خودرهبر، خلاق و نوآور، تاب‌آور و سازگار جزو اولویت‌های برنامه توسعه و تقویت ضریب نفوذ تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان است و 2.5 میلیون عضو تشکل پیشتاز(به عنوان مخاطب خاص) و 5 میلیون نفر دانش‌آموز (مخاطب عام)، 103 هزار مربی، 10 هزار مدرسه تمام تشکیلاتی و افزایش ضریب نفوذ در83 هزار مدرسه، هدف گرفته شده است.

به اشتراک بگذارید :