25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ ۱۶:۴۶:۰۴
کد مطلب:  1143528
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
شرایط کنونی، فرصتی برای ارتباط موثر اولیاء و دانش‌آموزان است

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه شرایط جدید پیش آمده در فضای کنونی، فرصتی مناسب جهت ارتباط موثر اولیا با دانش‌آموزان است، گفت: والدین از شرایط جدید استفاده کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اظهار داشت: خانواده به عنوان بستر اولیه و مستمر تربیت فرزندان نقش بسیار تاثیرگذاری در شکل گیری شخصیت آنان دارد که باید این ظرفیت عظیم مورد توجه جدی قرار گیرد .
 وی با اشاره به اینکه پیچیده شدن ارتباطات اجتماعی و قوت یافتن بستر توسعه ارتباطی و شبکه های اجتماعی، می تواند صدماتی را در روابط خانواده و فرزندان به همراه داشته باشد، گفت: بی گمان ارتباط صحیح بین پدر و مادر و روابط سالم آنان با کودکان و نوجوانان، مهمترین زمینه رشد و پرورش آنان است .
هاشمی با تاکید بر اینکه ارتباط صحیح و سالم آن است که خانواده و فرزند در امر مبادله اطلاعات و احساسات در فضای مناسب مشارکت کرده و در این رابطه هر دو احساس "ارزشمندی" کنند، تصریح کرد: ارتباط عاطفی مناسب با فرزندان علاوه بر ایجاد صممیمیت با والدین ،ایجاد فضای هویت‌بخشی مبتنی بر مشارکت و ایفای نقش،را به همراه داشته باشد و آنان ، والدین را معتمد و پناهگاه خود در بحران ها بدانند.
این مسئول با اشاره به اینکه ،در شرایط کنونی که اعضای خانواده بیشتر وقت خود را در منزل باهم می گذرانند و فرصت مناسبی جهت تقویت این ارتباط و احیاناً ترمیم آن به وجود آمده است، خاطرنشان کرد: از والدین انتظار می رود که با ایجاد فضای ارتباطی مناسب، مشارکت جویانه و مهرورزانه نسبت به فرزندان، فضای تهدید را به فرصت تبدیل کرده و ره اوردی نوین در جهت تربیت صحیح آنان به دست آورند.

 

به اشتراک بگذارید :