21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۱۴:۲۵:۴۵
کد مطلب:  1142034
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی استان اعلام کرد:
اعلام نحوه و شرایط ثبت نام از داوطلبان مدیریت مدارس برای سال تحصیلی 1400-1399

بنا بر اعلام معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، ثبت نام از داوطلبان مدیریت مدارس برای سال تحصیلی 1400-1399 از تاریخ ١٦فروردین ٩٩ آغاز و تا تاریخ ٥اردیبهشت ادامه می یابد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی،  عطایی اعلام کرد به منظور رعایت شایسته سالاری در انتصابات و در راستای دستورالعمل انتخاب و انتصاب مدیران مدارس، فرآیند ثبت نام از داوطلبان مدیریت مدارس استان آذربایجان شرقی در سال تحصیلی 1400-1399  از تاریخ 99/01/16 لغایت 99/02/05 در سامانه ltms.medu.ir  از بین نیروهای رسمی و پیمانی آموزش و پرورش انجام خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی استان در ادامه به شرایط داوطلبان مدیریت مدارس به شرح ذیل اشاره کرد:

کارمند رسمی و پیمانی آموزش و پرورش محل خدمت

دارا بودن حداکثر سن ۴۵در تاریخ 99/07/01 یعنی متولدین تاریخ 1354/07/01 به بعد (مستند به مصوبه شماره 226725 مورخ 98/04/31 شورای عالی اداری)

دارا بودن حداکثر ۲۶سال سابقه خدمت تمام برای دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس و ۳۱سال سابقه خدمت تمام برای دارندگان مدرک تحصیلی فوق لیسانس در تاریخ 99/06/31

دارا بودن امتیاز ارزیابی عملکرد بالای 85 در دو سال گذشته ( سال 97-96 و 98-97 )

حداقل تحصیلات و سوابق تجربی مورد نیاز برای داوطلبان مدیریت مدارس برحسب نوع دوره تحصیلی و درجه مدارس به شرح جدول ذیل تعیین می شود:

دوره تحصیلی

درجه مدرسه

حداقل سابقه خدمت آموزشی یا تربیتی

ملاحظات

فوق لیسانس و بالاتر

لیسانس

1-حداقل دو سال از سابقه خدمت آموزشی یا تربیتی باید در دوره و شاخه مورد نظر برای تصدی مدیریت باشد.

ابتدایی

الف- درجه 1 و 2 و 3

دو سال

دو سال

ب - درجه 4 و 5

دو سال

جهار سال

ج- درجه 6 و بالاتر

جهار سال

شش سال

متوسطه اول

الف- درجه 1

دو سال

دو سال

ب - درجه 2

دو سال

جهار سال

2-حداقل داشتن دو سال  سابقه مدیریت یا معاونت مدرسه برای مدیریت مدارس گروه ج الزامی می باشد.

ج- درجه 3 و بالاتر

جهار سال

شش سال

متوسطه دوم

الف- درجه 1

دو سال

جهار سال

ب - درجه 2

جهار سال

شش سال

ج- درجه 3 و بالاتر

شش سال

هشت سال

متوسطه فنی و حرفه ای و کاردانش

الف- درجه 1 و 2 و 3

دو سال

جهار سال

 

ب - درجه 4 و بالاتر

چهار سال

شش سال

 

 

ملاحظات اجرایی:

الف - داوطلبانی که در سنوات قبل فرآیند انتخاب را با موفقیت گذرانده باشند و از شرایط سنواتی برخوردار باشند، در سال تحصیلی جدید نیازی به شرکت در فرآیند انتخاب ندارند و مجموع امتیاز ثبت شده آنان با مجموع امتیاز داوطلبان سال جدید مقایسه می‌شود و در فرآیند انتصاب قرار می‌گیرند. بدیهی است ثبت نام این قبیل داوطلبان در سامانه ltms.medu.ir الزامی است. در صورتی که داوطلب دارای امتیاز از سنوات قبل در فرآیند انتخاب سال جاری شرکت کند، مجموع امتیازات سال جاری وی ملاک انتصاب قرار می گیرد.

ب- در صورتی که بنا به درخواست منطقه، محل خدمت مدیر مدرسه از مدرسه ای به مدرسه دیگر تغییر کند یا مدیر مدرسه در سامانه انتقال فرهنگیان ثبت نام کند و پس از انتقال به مقصد بنا به درخواست منطقه به عنوان مدیر مدرسه پیشنهاد شود، نیازی به شرکت آن مدیر به عنوان داوطلب در فرآیند انتخاب نیست و فرآیند انتصاب طبق ضوابط انجام می گیرد.

ج- چنانچه داو طلب در هر کدام از مراحل فرآیند، به هر علتی در موعد مقرر حضور پیدا نکرد به منزله انصراف وی می باشد.

د- اسامی مدارسی که نیازمند مدیر جدید در سال تحصیلی 1400-1399 می باشند، در سامانه ltms.medu.ir درج شده است و هر یک از داوطلبان می توانند با انتخاب یک مدرسه ( بدون ذکر نام مدارس با مشخصاتی از قبیل دوره تحصیلی، جنسیت مدرسه، محل استقرار در شهر یا روستا، عادی یا خاص بودن مدرسه) داوطلب مدیریت مدارس در شهرستان/ناحیه/منطقه خود شوند.

هـ- مدیری که واجد شرایط بازنشستگی در حین سال تحصیلی 1400-1399 باشد ولی درخواست کتبی مبنی بر استمرار خدمت ارائه ننماید، به منزله مدیر بازنشسته تلقی می گردد و مدرسه تحت مدیریت وی به عنوان مدرسه نیازمند مدیر جدید در سامانه ltms.medu.ir ثبت می گردد و متعاقباً ارائه درخواست استمرار خدمت پس از ثبت مدرسه در سامانه به عنوان مدرسه نیازمند مدیر جدید. در مشاغل غیر مدیریتی قابل بررسی خواهد بود. چنانچه این قبیل مدیران  مدارس، نسبت به تکمیل و ارائه فرم درخواست استمرار خدمت به آموزش و پرورش محل خدمت خود اقدام نمایند، مراتب در جلسه کمیته  توسعه مدیریت محل خدمت وی مطرح و در صورت موافقت امکان استمرار خدمت وی میسر می گردد.

و- انتخاب مدیران مدارس در موارد ذیل خارج از فرآیند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس بوده و تابع دستورالعمل های مربوطه خود می باشند:

1- مدیرآموزگار

2- معاون دبیر

3- مدیران مدارس غیردولتی ( از لحاظ شرایط همانند مدیران مدارس دولتی هستند)

4- مدیر مجتمع آموزشی ورزشی

5- مدیر مرکز یادگیری محلی

6- مدیر آزمایشگاه مرکزی و پژوهش سرای دانش آموزی

7- مدیر خوابگاه مرکزی

8- مدیر مرکز دارالقرآن

تبصره: انتخاب مدیر مدارس شاهد و ایثارگران و نمونه دولتی دوره دوم، معارف اسلامی و استعدادهای درخشان علاوه بر اینکه در قالب فرآیند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس صورت می گیرد، از لحاظ شرایط ویژه نیز تابع دستورالعمل مربوطه می باشند.

عطائی در ادامه افزود: پس از ثبت نام داوطلبان مدیریت مدارس در سامانه ltms.medu.ir ، در مراحل بعدی سوابق پرسنلی و عملکردی داوطلبان توسط کمیته سرمایه انسانی شهرستان ها / نواحی و مناطق محل خدمت داوطلبان بررسی و داوطلبانی که سوابق پرسنلی و عملکردی آنان مورد تایید قرار می گیرد، به مراحل بعدی معرفی می گردند و در ادامه فرآیندهای مربوط به برگزاری آزمون ، برگزاری مصاحبه، استعلام حراستی ، استخراج دارندگان بالاترین امتیازات، اعلام نتایج نهایی، صدور ابلاغ انتصاب قطعی و طی دوره آموزشی و سایر اقدامات برای مدیران جدید الانتصاب، صورت می پذیرد که زمان بندی هر کدام از فعالیت های مذکور متعاقباً در سایت معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی استان به نشانی poshtibani.ea.medu.ir به اطلاع داوطلبان ارجمند خواهد رسید.از این رو از کلیه داوطلبان تقاضا دارد اخبار و اطلاعیه های مربوط به فرآیند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس را از طریق سایت مذکور پیگیری نمایند.

sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :