22 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ ۰۹:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1140886
مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی:
کانون‌های فرهنگی تربیتی با تولید ماسک به جنگ کرونا ویروس رفتند

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی از تولید ماسک‌های بهداشتی به منظور مقابله با کروناویروس به وسیله کانون‌های فرهنگی تربیتی در استان‌ها خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی رمضانی، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: کانون‌های فرهنگی تربیتی آموزش و پرورش  به عنوان مکمل فعالیت‌های آموزشی و تربیتی و یکی از محیط‌های یادگیری نظام تعلیم و تربیت هستند که سالانه به ۴میلیون دانش آموز خدمات هنری، فرهنگی و مهارتی و... ارائه می‌دهند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی ادامه داد: کانون‌های فرهنگی تربیتی درکنار برنامه‌ریزی، تدوین، تهیه و برگزاری فعالیت‌های متنوع آموزشی و تربیتی در فضای مجازی در راستای غنی سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان و تداوم مباحث آموزشی طول سال برای اعضای کانون‌ها با تولید ماسک به جنگ با کرونا رفتند.

وی خاطرنشان کرد: کانون‌های فرهنگی تربیتی درکشورکه درآن‌ها کلاس‌های طراحی دوخت و خیاطی آموزش داده می‌شود، درپی شیوع ویرورس کرونا در کشور و افزایش مصرف برخی اقلام بهداشتی در کشور از جمله ماسک‌های تنفسی و لباس ایزوله پرستاری آستین همت بالا زدند و در کارگاه‌های نه چندان مجهز و با حدالاقل امکانات به منظور کمک به مدافعان سلامت و جبران کمبود ماسک بهداشتی در حال تولید این وسیله ضروری هستند تا ضمن کمک به جبران کمبود اقلام بهداشتی درکشور به همیاری شهروندان بپیوندند.

رمضانی گفت: تولید این نوع محصولات در این شرایط حساس کشوردر زمانی که جامعه و مردم به آن نیاز دارند در واقع نوعی کار جهادی است.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی افزود: دانش آموزان عضو انجمن‌های ۲۲گانه کانون‌های فرهنگی تربیتی در  کنار مدیران، کارشناسان و مربیان عزیز و زحمتکش با احساس مسئولیت علیرغم تعطیلی مراکز آموزشی و پرورشی با رعایت پروتکل وزارت بهداشت و ضوابط و مقررات بهداشتی درکانون‌ها حضور پیدا کرده و به این کارانسان دوستانه و خیرخواهانه اقدام کرده‌اند.

وی در پایان گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون بیش از 110 هزار ماسک با هماهنگی اداره بهداشت تولید و به صورت رایگان بین مردم توزیع شده است .

به اشتراک بگذارید :