25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ۱۳:۳۹:۴۶
کد مطلب:  1138905
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
رسیدن به مرزهای خلاقیت در شرایط قرنطینه

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، خلاقیت در دوران قرنطینه را مسیری به سوی پیشرفت خواند و افزود : در این دوران نباید توقفی در مسیر رشد و توسعه ایجاد گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، یوسف بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به شرایط پیش آمده به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور گفت : در دورانی که به دلیل جلوگیری از پیشرفت این بیماری در جامعه در شرایط قرنطینه به سر می بریم نباید اجازه دهیم تا در مسیر پیشرفت خللی ایجاد گردد.

وی ، رسیدن به مرزهای خلاقیت را اصلی ترین عنصر در شرایط حاضر دانست و افزود : تاریخ نشان داده است که محدودیت ها اگرچه شرایط سخت خود را به همراه دارد اما از سویی دیگر می تواند منجر به شکوفایی ایده های جدید و خلاقانه در انسان و به تبعِ آن  جامعه گردد.

بهارلو با تاکید بر اینکه برنامه ریزی در مسیر توسعه و پیشرفت  در هیچ شرایطی نباید متوقف گردد ، تصریح کرد :باید  با امید ، تفکر و اندیشیدن ، پردازش های ذهنی خود را در جهت تحول و نوآفرینی تقویت نماییم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ، در شرایط کنونی باید حداکثر استفاده از زمانِ قرار گرفته در اختیار مان  را ببریم ، تاکید کرد : مطالعه ، تحقیق و پژوهش در مسائلِ مرتبط کاری در این دوران می تواند بسیاری از خلاهایی که در شرایط عادی با کمبود وقت در آن مواجه بوده ایم جبران نماید.

بهارلو در پایان با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم تا شرایط پیش آمده رخوت و سستی در مسیر پیشرفت ما ایجاد کند ، خاطرنشان کرد : قطعا این دوران می تواند دریچه های دیگری از فعالیت های ذهنی ما را فعال و بستری در ایجاد خلاقیت های نوین گردد.

به اشتراک بگذارید :