16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ ۰۸:۱۲:۳۳
کد مطلب:  SKHLvVne
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزيرآموزش و پرورش خبرداد :
اعلام جزئيات بخشنامه ضوابط نقل ‌و انتقال معلمان

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزيرآموزش و پرورش از اعلام جزئيات بخشنامه ضوابط نقل‌ وانتقال فرهنگیان در سال 95 خبرداد.
به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از معاونت توسعه مديريت و پشتيباني، سید محمد بطحایی اظهاركرد: براساس این بخشنامه و به منظور افزایش بهره‌وری و كارآیی كاركنان وزارت آموزش و پرورش و افزایش رضایت شغلی فرهنگیان، استفاده بهینه از نیروی انسانی موجود در مناطق آموزش و پرورش، نقل و انتقال كاركنان رسمی، آزمایشی و پیمانی شاغل در واحدهای آموزشی متقاضی انتقال دائم و موقت درون و برون استانی با رعایت ضوابط و مقررات مربوط به اداره كل آموزش و پرورش استان‌ها تفویض شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزيرآموزش و پرورش تصريح كرد : متقاضیان انتقال برون استانی در صورت دارا بودن شرایط شیوه نامه باید با مراجعه به سایت نقل و انتقال به آدرس   http://enteghal.medu.ir  نسبت به ثبت درخواست و تكمیل فرم امتیازبندی خود اقدام و سپس مدارك لازم را جهت بررسی به امور اداری و تشكیلات آموزش و پرورش منطقه مبدأ ارائه كنند.

وي خاطرنشان كرد: تعیین و تدوین ضوابط و مقررات نقل و انتقال درون استانی براساس نیاز اعلام شده مناطق و با تأیید كمیته برنامه‌ریزی استان به عهده اداره كل آموزش و پرورش استان مربوط خواهد بود.

بطحايي افزود : براین اساس درخواست ثبت شده متقاضیان در سامانه مشروط به عدم نیاز مبدأ است به گونه‌ای كه در منطقه مبدأ در گروه و جنس متقاضی هیچ حق التدریسی پرداخت نشود و نیاز مقصد به گونه‌ای باشد كه در منطقه مقصد در گروه و جنس متقاضی هیچ كسری ساعت موظفی نباشد و انتقال با رعایت بند الف ماده 65 قانون برنامه پنجم توسعه و سایر ضوابط مورد بررسی قرار گرفته و زمینه انتقال افراد مطابق جداول نیاز و عدم نیازی كه توسط كمیته برنامه ریزی استان تأیید شده و امتیاز كسب شده اقدام شود.

شرایط و مقررات انتقال دائم

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزيرآموزش و پرورش نسبت به دارا بودن شرایط نقل و انتقال دائم معلمان  بيان كرد : دارا بودن حداقل پنج سال سابقه خدمت تمام وقت در آموزش و پرورش تا تاریخ 31 شهریور 95 به حكم كارگزینی برای مستخدمین رسمی آزمایشی و پیمانی با عنایت به تبصره آمده در این بخشنامه كه مدت سوابق خدمت به صورت حق‌التدریس، نهضت سوادآموزی، سایر دستگاه‌ها، تحصیل فارغ‌التحصیلان مراكز تربیت معلم،‌تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه و قرارداد كارمعین جزو سابقه خدمت موضوع بند فوق‌الذكر محسوب نخواهد شد.

نداشتن تعهد خاص به منطقه مبدأ

وی افزود: همسر جانبازان در صورت تغییر محل اشتغال جانباز با ارائه تأییدیه از مراجع ذیصلاح به استناد ماده 17 آئین نامه اجرایی ماده 13 قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان بدون رعایت شرایط فوق منتقل می‌شوند.

شرایط و مقررات انتقال موقت

بطحائی بیان كرد: دارا بودن حداقل سه سال سابقه خدمت تمام وقت در آموزش و پرورش تا تاریخ 31 شهریور 95 به موجب حكم كارگزینی برای مستخدمین رسمی، آزمایشی و پیمانی. مستخدمینی كه در سال تحصیلی 95-96 جهت ادامه تحصیل در مقطع كارشناسی ارشد و بالاتر در رشته‌های مورد نیاز آموزش‌ و پرورش در دانشگاه‌های دولتی (غیراز علمی كاربردی و پیام نور) با ارائه مدارك مستند متقاضی انتقال موقت به استان محل تحصیل باشند.

وی افزود : همسرهمكاران فرهنگی كه جهت ادامه تحصیل در رشته مورد نیاز متقاضی انتقال موقت یا مأمور به تحصیل (مشمولین تبصره ذیل ماده 61 قانون مدیریت خدمات كشوری) باشد. متقاضیانی كه به تشخیص كمیته برنامه‌ریزی منطقه و تأیید كمیته برنامه‌ریزی استان مبدا و مقصد دارای شرایط حاد و خاص باشد و افرادی كه متقاضی انتقال به منطقه آزاد كیش (هرمزگان) هستند.

جدول زمان‌بندی نقل و انتقال

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزيرآموزش و پرورش تصريح كرد : براساس این بخشنامه جدول زمان بندی نقل و انتقال متقاضیان و ثبت‌نام در سامانه و ارائه مدارك به امور اداری منطقه مبدا توسط متقاضیان از اول خرداد تا 24 تیر 95 است. كنترل بررسی فرم‌های درخواست و امتیاز بندی متقاضیان و اعلام نظر در سامانه توسط آموزش و پرورش منطقه مبدا از تاریخ 16 خرداد تا 31 تیر 95 است.

وی اظهار كرد: بررسی درخواست متقاضیان و اعلام نظر توسط آموزش و پرورش مبدا از تاریخ 20 خرداد تا 7 مرداد 95 ، بررسی درخواست متقاضیان و اعلام نظر توسط آموزش ‌و پرورش مقصد از تاریخ 2 مرداد تا 20 مرداد 95و اعلام نتیجه توسط آموزش و پرورش مبدا در تاریخ 31 مرداد 95 ، خواهد بود

به اشتراک بگذارید :