20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ ۰۷:۴۶:۵۸
کد مطلب:  nwbzzhbh
پیام دکتر فانی به مناسبت در گذشت اولین وزیرآموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران

درپی درگذشت دکتر غلامحسین شکوهی اولین وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران دکتر علی اصغرفانی وزیر آموزش و پرورش پیامی صادر کرد:

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن پیام علی اصغرفانی به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم

هرگز نمیرد آن که دلش زنده شد به عشق

خبر فقدان استاد فرزانه مرحوم دکتر غلامحسین شکوهی اولین وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران و پدر تعلیم و تربیت کشور موجب تاثر و تاسف عمیق و اندوه فراوان گردید.
زنده یاد دکتر شکوهی عاشق معلمی و معلمی عاشق و وزیری از جنس آموزش و استادی مسلم در تعلیم و تربیت بود . اواندیشه ای ژرف ،باوری عمیق وایمانی راسخ به اثرات آموزش و پرورش در تعالی جوامع داشت وبا این اندیشه و باور و ایمان ،عمر با برکت خود را مصروف تربیت معلمان توانمند و  مطالعه و تحقیق ونظریه پردازی در تعلیم و تربیت نمود.
زنده یاد دکتر شکوهی باوری راسخ داشت که جهان جز با اهتمام به امر تعلیم و تربیت و توجه ویژه به آموزش و پرورش درست نخواهد شد .بدون تردید منش و روش مرحوم استاد شکوهی واثرات گرانقدر عمر با برکت او در همه ارکان آموزش و پرورش بویژه دوره پیش دبستانی و دبستان جاری و ساری خواهد ماند.
ابنجانب فقدان این عاشق معلمی و نظریه پرداز اول کشور در زمیینه تعلیم و تربیت را به جامعه فرهبخته فرهنگیان ،اساتید و دانشجویان علوم تربیتی وخانواده محترم ایشان تسلیت گفته و از خداوند منّان علو درجات وبخشش بی پایان را مسالت دارم.

به اشتراک بگذارید :