13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ ۱۹:۵۰:۱۸
کد مطلب:  1137867
به همت محققان پارک علم و فناوری گلستان:
اولین سامانه کشوری مدیریت و توزیع اقلام مرتبط با کرونا ویروس طراحی و راه‌اندازی شد

رئیس پارک علم و فناوری گلستان از طراحی و راه‌اندازی نخستین سامانه مدیریت و توزیع اقلام مرتبط با کرونا ویروس توسط یکی از هسته‌های فناور مستقر در این پارک خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان و به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری گلستان، دکتر مهدی غفاری بیان داشت: اولین سامانه مدیریت و توزیع اقلام مربوط به کرونا ویروسcovid19 با حمایت ویژه مرکز رشد پارک علم و فناوری گلستان توسط هسته فناور فناوران هیرکان(هیرکالند) به آدرس salamatepars.ir با مدیریت مهندس محمد ضیائی رئیس اداره امور فرهنگی هنری اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان، در روزهای گذشته طراحی و راه‌اندازی گردید.

وی تصریح کرد: این سامانه برای مراکز توزیع مورد تایید ستاد مدیریت و برنامه‌ریزی کرونا ویروس استان‌ها اعم از داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت طراحی و اجرا گردیده است.

دکتر غفاری افزود: در فاز اول فروش و تحویل اقلام مورد نیاز به کادر سلامت اعم از پزشکان، پرستاران، کادر درمان و همچنین بیماران مبتلا و گروه‌های پرخطر مدنظر است و در فاز دوم کلیه افراد سالم را تحت پوشش قرار خواهد داد.

رئیس پارک علم و فناوری گلستان خاطرنشان ساخت: همچنین مراجعین به مراکز توزیع در این سامانه می‌توانند بر اساس کد ملی و کدپستی محل سکونت خود در این سامانه ثبت‌نام و نسبت به سفارش اقلام بهداشتی مورد نیاز اقدام کنند.

وی در ادامه به قابلیت گزارش‌گیری آماری و داینامیک بودن این سامانه اشاره و تصریح کرد: طراحی این سامانه به گونه‌ای است که نحوه توزیع اقلام در مراکز توزیع شهرستان‌ها توسط مدیران استانی و شهرستانی تعیین و میزان اقلام توزیع شده به طور کامل قابل گزارش‌گیری می‌باشد.

دکتر غفاری در پایان ابراز داشت: امکان مدیریت اقلام توسط دستگاه‌هایی که امکان توزیع رایگان اقلام مربوط به کرونا ویروس را دارند نیز از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این سامانه می‌باشد.

به اشتراک بگذارید :