7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ ۱۹:۲۸:۵۱
کد مطلب:  1137865
مدیر کل آموزش و پرور ش استان قزوین:
برای رها شدن از ویروس کرونا همه باید احساس مسئولیت کنند

حسنعلی اصغری مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین روز پنجشنبه با حضور در شهر محمدیه از هنرستان دخترانه اخلاص که تولید ماسک بهداشتی را آغاز کرده است بازدید کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: به منظور مشارکت دانش آموزان و معلمان در اقدامات پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا هنرستانهای استان وارد تولید ماسک و اقلام بهداشتی شده اند.

وی ادامه داد: هنرستان دخترانه اخلاص با مشارکت خودجوش ۲۰ تن از خواهران بسیجی ناحیه امام رضا (ع) روزانه یک هزار عدد ماسک بهداشتی تولید می‌شود.

حسن علی اصغری مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در این بازدید گفت: شرایط کشور به گونه‌ای است که برای رها شدن از ویروس کرونا همه باید احساس مسئولیت کنند و وارد کار شوند.

وی بیان کرد: استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در استان بویژه آموزش و پرورش باید در اولویت باشد تا بتوان از این بلای خانمان سوز نجات یافت.

اصغری تصریح کرد: تقویت حس مشارکت در میان مردم، دانش آموزان و معلمان می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف تعیین شده و ارتقای جایگاه آموزش و پرورش کمک کند لذا در همین راستا ظرفیت هنرستان‌های استان را فعال کرده و در اختیار ستاد استانی قرار داده ایم تا در تولید اقلام بهداشتی استفاده شوند.

وی گفت: برای تأمین بخشی از نیازهای بهداشتی در هنرستان‌های استان زمینه تولید ماسک بهداشتی مهیا شده و با کمک بسیجیان توانسته ایم بخشی از نیازها را تأمین کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین یادآور شد: شاید تأثیر روانی این مشارکت از تولید محصولات بهداشتی آن اثربخش تر و مهم‌تر باشد و بتواند گروه‌های دیگری را به مشارکت تشویق کند.

اصغری اظهار داشت: در استان قزوین ۱۰۵ هنرستان و مدارس کاردانش داریم که در حال حاضر در ۱۵ هنرستان تولید ماسک و اقلام بهداشتی آغاز شده است.

صدیقه امین زاده فرمانده حوزه بسیج خواهران ام البنین  در این بازدید گفت: در شرایطی که کشور و استان درگیر ویروس مهلک کرونا شده و کادر درمانی و نیز مردم به اقلام بهداشتی نیاز شدید دارند همه باید احساس مسئولیت کرده و به میزان توان خود برای کمک به مسئولان وارد میدان شویم.

وی افزود: بسیج پایگاه ناحیه امام رضا (ع) در شهرستان البرز دارای ۱۵ پایگاه است که همه آنها وارد تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده شده‌اند و در حال حاضر روزانه ۱۵ هزار عدد ماسک در این پایگاه‌ها تولید و روانه مراکز درمانی می‌شود.

امین زاده تصریح کرد: با همکاری آموزش و پرورش استان هنرستان‌ها در اختیار بسیج قرار گرفته تا از امکانات آن برای تولید اقلام بهداشتی استفاده شود.

 

 

به اشتراک بگذارید :