7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ ۱۳:۲۳:۲۵
کد مطلب:  1137763
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت :
مدارس استان در شبکه " شاد " بازگشایی خواهند شد

علیرضا نخعی با اعلام این خبر گفت : وزارت آموزش و پرورش با هدف بستر سازی برای ادامه فرایند آموزش و جلویگری از تعطیلی اجباری کلاس و مدرسه با ایجاد شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) زمینه عدالت آموزشی و ادامه فرایند یاد دهی و یادگیری را فراهم نموده است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی در جلسه ای که به همین منظور به صورت ویدیو کنفرانس با روسای آموزش و پرورش شهرستان و مناطق استان برگزار شد ، مدیر کل آموزش و پرورش لرستان ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو و اعیاد شعبانیه  گفت : وزارت آموزش و پرورش با توجه به پدیده نو ظهوری که  دنیا را درگیر کرده است ، با بهره گیری از افراد متخصص و آگاه در حوزه  I T   و بهره گیری از پیام رسان های داخلی شبکه جدیدی را به عنوان شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد ) ایجاد نموده  تا در کنار فعالیتهای ارزشمندی که تاکنون بصورت خودجوش  استانی و شهرستانی و در مدارس بصورت پراکنده اجرا شده، این بار این برنامه ها بصورت هدفمند و هماهنگ اجرا شود  .
علیرضا نخعی افزود : هدف از ایجاد شبکه شاد ارایه آموزش حقیقی در شکل جدید می باشد ،  یعنی مانند شرایط عادی که دانش آموز و معلم در کلاس درس حضور داشتند و در ساعات خاص و مشخص درس آغاز می شد دراین شبکه برنامه های آموزشی و پرورشی  روند خود بر اساس برنامه مدرسه  را ادامه خواهند داد.
وی ادامه داد: در این طرح همه برنامه های آموزشی در فضای مجازی برگزار می شود و روش آموزش همان روش یاددهی یادگیری در طول سال تحصیلی است اما بدون حضور فیزیکی افراد  .
نخعی افزود : در این طرح به همه ساحت های تربیتی توجه شده و برنامه های آموزشی ، برنامه های فرهنگی تربیتی ، برنامه های  پژوهشی و برنامه های حوزه تربیت بدنی و سلامت قابلیت اجرا دارد .
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان ضمن بیان اهمیت کار گفت ، این برنامه با همت همکاران تلاشگر در وزارت آموزش و پرورش  و با همکاری مسئولین در ادارات کل ، ادارات شهرستان و مناطق و مدیران محترم مدارس ، حتی اولیا و دانش آموزان می تواند جایگزین مناسب و مطلوبی برای کلاس درس و تا حدودی  جبران کننده تعطیلی های ایجاد شده باشد .
علرضا نخعی در خصوص اهداف طرح گفت : یکی از اهداف مهم طرح عدالت آموزشی است ،زیرا فرصت های یادگیری نسبتا یکسانی در اختیار همه دانش آموزان در سطح کشور قرار میگیرد و باید  بستر مناسب برای این کار بخصوص برای دانش آموزانی که دسترسی به اینترنت وجود ندارد را با تعامل با دستگاههای مرتبط فراهم گردد .
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در ادامه اظهار داشت  :  با اجرای این طرح در بخش آموزش از راه دور زمینه توسعه آموزش و افزایش کیفیت آموزشی فراهم می گردد و اجرای این طرح برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل و کودکان کار نیز ارزشمند و اثر گذار است .شبکه شاد شبکه ای هماهنگ است و قابلیت نظارت دارد ، همه مدیران می توانند بر اجرای فرایند آموزش نظارت داشته باشند ، این یکی از نقاط قوت طرح است در این طرح می توان حتی به داخل کلاس رفت و حضور غیاب دانش آموزان را رصد کرد .
دیگر موضوعاتی که مدیرکل آموزش و پرورش در این ویدئو کنفرانس به آن اشاره کرد به این شرح می باشد: شبکه شاد می تواند نظم و انضباط را تقویت کند زیرا دانش آموزان در ساعت مقرر در کلاس حضور یافته و آماده بهره مندی از فرایند آموزش خواهند شد . در فروردین ماه سال جاری با بستر سازی مناسب زمینه بازگشایی مدارس و فعال شدن کلاس درس را با این روش نوین آموزشی فراهم خواهیم کرد و همکاران از این طریق، حضور و برپایی کلاس درس و اجرای  فرایند آموزش را پیگیری خواهند کرد .


به اشتراک بگذارید :