7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ ۱۲:۲۱:۰۶
کد مطلب:  1137711
با حضور معاونان آموزشی و کارشناسان فناوری شهرستان ها، نواحی و مناطق صورت گرفت
برگزاری جلسه هماهنگی شبکه "شاد" به صورت ویدوئو کنفرانس در استان همدان

جلسه هماهنگی معاونان آموزشی و کارشناسان فناوری شهرستان ها، نواحی و مناطق با موضوع شبکه شاد به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، در این جلسه نعمت الله بحیرایی، معاون آموزش متوسطه استان اظهار کرد: با راه اندازی  شبکه اجتماعی دانش آموزان(شاد) شرایط مناسبی برای ارائه محتواهای آموزشی و ارتباط بین معلم و دانش آموز  به صورت مجازی فراهم شده است.

بحیرایی با اشاره به اهمیت تمهید مقدمات و بسترسازی های لازم برای بهره مندی از این شبکه، گفت: شبکه شاد بر روی زیرساخت‌های شبکه‌های اجتماعی (سروش،آی گپ، بله، گپ و روبیکا) در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این که مدیران مدارس نقش مهمی در بسترسازی برای عملیاتی شدن برنامه دارند، خاطرنشان کرد: کارگروه ویژه راهبری شبکه شاد در استان و شهرستان ها، نواحی و مناطق فعال شده است.

در ادامه جلسه رییس اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش استان با  تشریح فرایند راه اندازی و استفاده از شبکه شاد،  گفت: مدیران مدارس از طریق سامانه سناد یکی از ۵ پیام رسان داخلی بله، گپ، آی گپ، سروش و روبیکا را انتخاب و به معلمان و دانش آموزان اعلام می نمایند.
شیرمحمدی افزود: دانش آموزان و معلمان بعد از نصب پیام رسان اعلام شده توسط مدیر مدرسه  و با استفاده از کد ملی خود که قبلا توسط مدیران مدارس در سامانه سناد ثبت شده است، وارد گروه اختصاصی در پیام رسان می شوند و در کلاس مجازی حضور می یابند.
وی با اشاره به این که معلمان می توانند محتوای آموزشی صوتی، تصویری و متنی را در گروه مربوط به خودشان قرار دهند، خاطرنشان کرد: گروه های کلاسی بر اساس اطلاعات سامانه سناد از قبل در پیام رسان انتخابی توسط مدیر مدرسه  شکل گرفته است و همه دانش آموزان یک کلاس در آن گروه عضو هستند.

به اشتراک بگذارید :