7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ ۱۱:۴۸:۲۵
کد مطلب:  1137675
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان صورت پذیرفت
جلسه ویدیو کنفرانس هم اندیشی راه اندازی و تقویت شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد)

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان،همکاران حوزه ستادی اداره کل و کارشناسان برخی حوزه های مرتبط در مناطق و شهرستانها ، جلسه ویدیو کنفرانس هم اندیشی راه اندازی و تقویت شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان رخشانی در این جلسه ضمن تبریک ایام خجسته نوروز و اعیاد شعبانیه و قدردانی از مجموعه اقدامات و فعالیتهای همکاران پرتلاش در سراسر استان در ایام تعطیلی مدارس و استمرار فرایند آموزش مجازی، از اهمیت موضوع شبکه اجتماعی دانش‌آموزان (شاد) سخن به میان آورد و اظهار داشت: این فرآیند بسیار مهم و ضروری است و در شرایط کنونی که امکان حضور فیزیکی همکاران و دانش آموزان در فضای کلاس و مدرسه وجود ندارد می طلبد تا با دقت نظر و حساسیت خاصی این مهم عملیاتی و دنبال شود .

وی با تاکید بر تسریع در انجام این فرآیند و بهره گیری از همه ظرفیت ها و روش ها برای دستیابی دانش آموزان و همکاران به این فرصت ،افزود: استمرار و تداوم مسیر آموزش در فضای مجازی با رعایت همه جوانب و اصول آموزشی در دستور کار قرار داردو این فرایند مستلزم برنامه‌ریزی و تدبیر صحیح و منسجم همه مجموعه ها خواهد بود.
 مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان داشت: در سایه همدلی، همفکری و همراهی بخش‌های مختلف اعم از ستادی و صف می توانیم شرایط خوبی را برای دانش آموزان فراهم تا بتوانند با توجه به نیاز واقعی خود در چرخه ی آموزش مجازی، نقش آفرینی نمایند.
 رخشانی ابراز امیدواری کرد: تا با کمک و خردورزی افراد و مجموعه های گوناگون از این بحران و شرایط حاکم بر جامعه به سلامتی عبور کرده و از این تهدید فرصت سازی کنیم و در راستای نیل به اهداف آموزشی و تربیتی گام‌های موثری برداریم.

وی ادامه داد :باید سعی شود فضای آموزش مجازی را در حقیقت تبدیل به کلاس درس واقعی کنیم تا اغنای آموزشی برای همه دانش آموزان و در همه نقاط به طور یکسان اتفاق افتد و بستر تحقق این امر مهم آماده و به طورعملی و عینی تحقق یابد.
 مدیرکل آموزش و پرورش استان اولویت اصلی همه مسئولین و آحاد جامعه در شرایط کنونی را تامین سلامت جسمی و روانی تک تک افراد جامعه دانست و بیان داشت : با رعایت اصول بهداشتی و توصیه های پزشکی و درمانی و ماندن در خانه و پرهیزاز ترددهای غیرضروری به کوتاه شدن زمان جولان و قدرت نمایی این ویروس منحوس کمک نماییم .
رخشانی ضمن تاکید مجدد بر عملی شدن فرآیند شبکه اجتماعی دانش‌آموزان (شاد) خاطرنشان کرد: مدیران مدارس باید برنامه‌ریزی نمایند تا از طریق انتخاب یکی از پیام رسان های داخلی در سامانه سناد، بستر دستیابی معلمان و دانش آموزان در مسیر دریافت آموزشهای مجازی و تکمیل موضوع مهم یاددهی یادگیری را فراهم نمایند.

 

به اشتراک بگذارید :