23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ ۱۳:۴۵:۲۰
کد مطلب:  1137115
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان :
اولین گام مدارس برای استفاده از شبکه اجتماعی دانش‌آموزان (شاد)، انتخاب یکی از پیام رسان های داخلی در سامانه سناد است

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به شروع بکار شبکه اجتماعی دانش‌آموزان ( شاد )، اولین قدم مدارس برای استفاده از این اپلیکیشن را انتخاب یکی از پیام رسان های داخلی در سامانه سناد عنوان کرد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی در نشست کارگروه تخصصی استان با بیان این مطلب گفت: این کارگروه به منظور راهبری، هدایت، استقرار و بهره برداری از شبکه اجتماعی دانش‌آموزان راه اندازی و این موضوع را در سطح استان مدیریت می کند .

وی هدف از راه اندازی شبکه اجتماعی دانش‌آموزان را بهره گیری از بستر فضای مجازی برای استمرار و تداوم جریان آموزش در هر شرایطی دانست و گفت: این اقدام، یکی از بزرگترین برنامه های وزارت آموزش و پرورش برای ارایه خدمات آموزشی با استفاده از فناوری و ارتباطات است . 

قربانی با اشاره به قابلیت های شبکه اجتماعی دانش‌آموزان، اظهار داشت: این شبکه امکانی در راستای اهداف سند تحول بنیادین و زمینه ای برای داشتن محیط متنوع یادگیری است که دارای ابزار های مختلف برای انتقال مفاهیم با استفاده از شیوه های اثر گذار است .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به مقدمات لازم و وظایف مدارس در راستای استفاده از شبکه اجتماعی دانش‌آموزان نیز اشاره کرد و گفت : در اولین قدم، مدیران مدارس از طریق سامانه سناد یکی از پنج پیام رسان داخلی بله، گپ، آی گپ، سروش و روبیکا را انتخاب و سپس این اپلیکیشن را به معلمان و دانش آموزان معرفی می کنند .

وی افزود: در گام بعدی دانش آموزان و معلمان بعد از نصب پیام رسان اعلام شده توسط مدیر مدرسه  و با استفاده از کدملی خود که قبلا توسط مدیران مدارس به سامانه سناد وارد شده است، وارد گروه اختصاصی ساخته شده در پیام رسان شده و در کلاس مجازی با نظارت مدیر مدرسه حضور می یابند.

قربانی با بیان اینکه فعلا امکانات پیام رسان ها، شبیه امکانات گروه ها در پیام رسان های خارجی است با این تفاوت که محیطی سالم، نظارت شده و اختصاصی را در اختیار مدارس، معلمان و دانش آموزان قرار می دهد، تصریح کرد: معلمان و دانش آموزان می توانند محتوای آموزشی صوتی و تصویری و یا متنی را در گروه مربوط به خودشان قرار دهند.

وی در ادامه گفت: گروه های کلاسی بر اساس اطلاعات سامانه سناد از قبل در پیام رسان انتخابی توسط مدیر مدرسه ساخته شده است و همه دانش آموزان یک کلاس در آن گروه عضو هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان با بیان اینکه بر اساس اطلاع رسانی صورت گرفته باید کلیه مدیران مدارس با مراجعه به سامانه سناد نسبت به انتخاب یکی از پیام رسان های داخلی اقدام کنند، از مدیران مدارس استان که تاکنون به هر دلیلی اقدام نکرده اند خواست بر اساس دستورالعمل وزارتی و بنا به ضرورت استمرار آموزش در فضای مجازی، مدیران کلیه مدارس موظف اند با مراجعه به سامانه سناد، نسبت به انتخاب شبکه اجتماعی داخلی مناسب مدرسه و تکمیل اطلاعات معلمان و کلاس درس اقدام کنند   .

وی هم چنین از تهیه راهنمای عمل نحوه استفاده از شبکه اجتماعی دانش‌آموزان و ابلاغ دستورالعمل های راهنمای عمل توسط وزارت خبر داد و گفت: از طریق کارگروه تخصصی استان، اطلاع رسانی لازم در این خصوص صورت خواهد گرفت.

به اشتراک بگذارید :