21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ ۱۳:۴۲:۴۵
کد مطلب:  1137114
معاون آموزش ابتدایی استان آذربایجان شرقی خبر داد:
توزیع درسنامه های ویژه دانش آموزان کلاس های چند پایه مدارس روستایی و عشایری آذربایجان شرقی

معاون آموزش ابتدایی استان آذربایجان شرقی گفت: درسنامه های ویژه دانش آموزان کلاس های چند پایه مدارس روستایی و عشایری در سطح استان توزیع شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، فریده حقائی از توزیع درسنامه های ویژه دانش آموزان کلاس های چند پایه مدارس روستایی و عشایری که در حوزه معاونت آموزش ابتدایی استان تدوین شده است خبر داد.

معاون آموزش ابتدایی استان در این راستا افزود: از آن جایی که آموزش حق همه دانش آموزان در جای جای کشور عزیزمان است و در شرایط کنونی استفاده از شبکه های تلوزیونی همچون آموزش و فضای مجازی به عنوان راهکارهایی در جهت جبران تعطیلات اضطراری به وجود آمده مورد تاکید می باشد؛ اما می بایستی شرایط دانش آموزان کلاس های روستایی و عشایری مورد غفلت قرار نگیرد.

وی ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان، دانش آموزانی هستند که امکان استفاده از شبکه های مجازی یا شبکه آموزش را ندارند؛ بنابراین به منظور کمک به این دانش آموزان عزیز و تحقق شعار فرصت برابر ـ آموزش مداوم باکمک مناطق و نواحی به خصوص راهبران آموزشی تربیتی و سرگروه های درسی و با هماهنگی اداره آموزش دوره دوم ابتدایی استان، درسنامه هایی تدوین شده و توسط ادارات مناطق و نواحی بالاخص راهبران آموزشی تربیتی در بین دانش آموزان روستایی و عشایری توزیع می شود.

حقائی در ادامه اظهار کرد: درس نامه ها برای پایه های اول تا ششم ابتدایی و با توجه به موضوعات درسی به گونه ای تدوین شده است که دانش آموزان و حتی اولیا با مطالعه آن ها به راحتی می توانند دروس کتاب ها را یاد گرفته و تکالیف ارائه شده در کتاب و درسنامه ها را انجام دهند.

وی تاکید کرد: روند تولید درسنامه ها تا زمان ادامه تعطیلات اضطراری، برابر بودجه بندی کتب درسی همچنان ادامه خواهد داشت.

 

 

sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :