7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ ۱۱:۲۶:۴۳
کد مطلب:  1136821
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
تاکنون بیش از 25 هزار بازدید از سامانه مازند محتوا صورت گرفته است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه تاکنون بیش از 25 هزار بازدید از سامانه جامع محتوای الکترونیکی مدارس مازندران (مازند محتوا) صورت گرفته است، گفت: در این مدت ۵۰۰ محتوای آموزشی در سامانه آموزش مجازی مازند محتوا بارگذاری شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» افزود: در حال حاضر حدود ۲هزار محتوای آموزشی دیگر نیز در حال بررسی و بارگذاری در سامانه آموزشی مازند محتوا است که به مرور در طی روزهای آتی در سامانه بارگذاری می‌شود تا مورد استفاده دانش آموزان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این سامانه دارای محتوای آموزشی برای تمامی دانش‌آموزان از مقاطع مختلف است، تصریح کرد: محتوای این سامانه آموزشی از سوی معلمان استان و بر اساس نیاز دانش‌آموزان تهیه و بارگذاری شده که این نشان از توانمندی بالای معلمان مازندرانی در تولید محتوای الکترونیکی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران ادامه داد: محتواهای آموزشی سامانه مازند محتوا به صورت فیلم، فایل صوتی و متن (pdf) است که دسترسی به آن برای همه دانش‌آموزان استان و کشور رایگان و آزاد است. از همین روست که دانش‌آموزان دیگر استان‌ها نیز بازدیدهای فراوانی از این سامانه داشته‌اند.

به گفته سعدی پور یکی از ویژگی‌های سامانه مازند محتوا ارسال درخواست محتوای آموزشی از سوی دانش‌آموزان است تا نیازهای خود در این سامانه را مطرح کنند و حداکثر پس از ۴۸ساعت محتوای مورد نظر خود را دریافت کنند. این ویژگی به دانش‌آموزان امکان می دهد محتوای مورد نظر را درخواست داده و دریافت کنند

این مقام مسئول همچنین به میزان بازدید از این سامانه اشاره کرد و گفت: تا به امروز محتواهای موجود در سامانه آموزش مجازی مازندران ۲۵هزار بار بازدید و دریافت شد و روزانه به طور میانگین حدود 2 هزار بازدید از این سامانه صورت می‌گیرد.

سعدی پور با بیان اینکه ۱۷هزار مورد از بازدیدها و دریافت محتوای آموزشی از سوی دانش‌آموزان مازندرانی انجام شده، افزود: حدود 8 هزار بازدید از این سامانه توسط کاربران غیر مازندرانی انجام شد که استان تهران با سه هزار بازدید و گیلان با ۲هزار بازدید بیشترین میزان دریافتی محتواهای آموزشی را از این سامانه ثبت کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به دریافت محتواهای آموزشی از استان‌های دیگر کشور و دانش‌آموزان ایرانی خارج از کشور اشاره کرد و گفت: از کشورهای آمریکا، آلمان و دیگر کشورها نیز بازدیدهای فراوانی از این سامانه صورت گرفته است.

سعدی پور به ابتکار واحد روابط عمومی اداره‌کل در راه‌اندازی این سامانه اشاره کرده و گفت: مازندران نخستین استان کشور است که در همان روزهای ابتدایی تعطیلی مدارس اقدام به راه‌اندازی چنین سامانه‌ای کرده که در این زمینه ابتکار واحد روابط عمومی اداره‌کل در شروع این کار و همکاری واحدهای فناوری، متوسطه و ابتدایی قابل ستایش است

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی شرایط برای آموزش از دور دراستان فراهم است، تأکید کرد: هیچ بهانه‌ای برای دانش‌آموزان و معلمان برای توقف در تداوم تحصیل پذیرفتنی نیست. آموزش از دور و آموزش مجازی برای معلمان و دانش‌آموزان یک فرصت است تا هم نسبت به تغییرات آموزشی تجربه کسب کرده و هم ظرفیت‌های مثبت فضای مجازی را بهتر بشناسند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران اظهارداشت: در صورت طولانی شدن تعطیلی مدارس به دلیل ویروس کرونا آموزش و پرورش مازندران هیچ‌گونه مشکلی برای تهیه محتوای آموزشی و تداوم تدریس نخواهد داشت. بسترها برای ادامه تدریس مجازی فراهم شده و معلمان مازندرانی از ظرفیت بالایی در این زمینه برخوردارند.

 سعدی پور با اشاره به موفقیت این سامانه در تداوم تحصیلی دانش‌آموزان گفت: مهم‌ترین ظرفیت مازندران که آموزش از راه دور را به یک فرصت تبدیل کرده است دسترسی تقریبا تمامی مردم استان به زیرساخت‌های فناوری ارتباطات و اینترنت است.

وی با بیان اینکه اکنون اغلب مردم مازندران از اینترنت پرسرعت بهره‌مند و به آن دسترسی آسان دارند، افزود: مازندران در مقایسه با استان‌های دیگر از ظرفیت بالای دسترسی اینترنت برخوردار است که بزرگ‌ترین مزیت استان محسوب می‌شود.

به اشتراک بگذارید :