13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ ۰۸:۰۱:۰۰
کد مطلب:  1136815
معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
تولید بیش از 100 هزار ماسک توسط کادر هنرستان‌های استان

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از تولید بیش از 100 هزار ماسک توسط کادر هنرستان‌های استان خبر داد و گفت: در شرایط حاضر با توجه به نیاز کشور به تولید ماسک کادر هنرستان‌های مازندران دست به اقدام جهادی بزرگی زده‌اند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «اسفندیار نظری» با اعلام این خبر افزود: 32 هنرستان در استان مازندران با شیوع ویروس کرونا وارد کارزار شده و با بهره‌گیری از توان معلمان، دانش‌آموزان و دیگر زحمتکشان به کار تولید ماسک پرداختند.

این مقام مسئول با بیان اینکه هنرستان‌های 22 شهرستان و منطقه استان در این اقدام نوعدوستانه سهیم هستند، تصریح کرد: تاکنون حدود 105 هزار ماسک توسط هنرستان‌های استان مازندران تولید شده که این روند هر روز ادامه داشته و به طور تصاعدی در حال افزایش است.

 معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران همچنین به تولید 6 هزار و 500 گان محافظتی برای کادر درمانی اشاره کرده و گفت: این لباس‌ها با آخرین استانداردهای بهداشتی تهیه شده و از بهترین مواد ساخته می‌شود. هنرجویان و هنرآموزان مازندرانی به ویژه در رشته‌های خیاطی، طراحی دوخت و ... در این زمینه پیشتاز هستند.

نظری با بیان اینکه طبق هماهنگی‌های به عمل آمده تولیداتی که تاکنون صورت گرفته تحویل دانشگاه علوم پزشکی و نهادهای مرتبط شده است، خاطرنشان کرد: همچنین برخی هنرستان‌های استان در حال تولید مواد ضد عفونی کننده هستند که مطابق استانداردهای بهداشتی کشور است.

شایان ذکر است در میان شهرهای استان، هنرستان‌های بهنمیر در این زمینه دارای بیشترین تولیدات هستند.

به اشتراک بگذارید :