21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ ۱۷:۳۴:۵۴
کد مطلب:  ux21pmrE
پیام دکتر فانی به مناسبت در گذشت اولین وزیرآموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران

درپی درگذشت دکتر غلامحسین شکوهی اولین وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران دکتر علی اصغرفانی وزیر آموزش و پرورش پیامی صادر کرد .

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن پیام علی اصغرفانی به شرح زیر است .

بسم الله الرحمن الرحیم

هرگز نمیرد آن که دلش زنده شد به عشق

خبر فقدان استاد فرزانه مرحوم دکتر غلامحسین شکوهی اولین وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران و پدر تعلیم و تربیت کشور موجب تاثر و تاسف عمیق و اندوه فراوان گردید.
زنده یاد دکتر شکوهی عاشق معلمی و معلمی عاشق و وزیری از جنس آموزش و استادی مسلم در تعلیم و تربیت بود . اواندیشه ای ژرف ،باوری عمیق وایمانی راسخ به اثرات آموزش و پرورش در تعالی جوامع داشت وبا این اندیشه و باوروایمان ،عمر با برکت خود را مصروف تربیت معلمان توانمند و  مطالعه و تحقیق ونظریه پردازی در تعلیم و تربیت نمود.
زنده یاد دکتر شکوهی باوری راسخ داشت که جهان جز با اهتمام به امر تعلیم و تربیت و توجه ویژه به آموزش و پرورش درست نخواهد شد .بدون تردید منش و روش مرحوم استاد شکوهی واثرات گرانقدر عمر با برکت او در همه ارکان آموزش و پرورش بویژه دوره پیش دبستانی و دبستان جاری و ساری خواهد ماند.
ابنجانب فقدان این عاشق معلمی و نظریه پردازاول کشور در زمیینه تعلیم و تربیت را به جامعه فرهبخته فرهنگیان ،اساتید و دانشجویان علوم تربیتی وخانواده محترم ایشان تسلیت گفته واز خداوند منان علو درجات وبخشش بی پایان را مسالت دارم.

به اشتراک بگذارید :