23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ ۱۶:۲۳:۱۹
کد مطلب:  ypoPTgxX
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان : اجرای طرح رتبه بندی معلمان روزنه امیدی در جامعه فرهنگی است

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: طرح رتبه بندی معلمان که سال قبل در آموزش و پرورش با وجود چالش‌های مختلف اجرا شد، روزنه امیدی در جامعه فرهنگی ایجاد کرد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مهدی حاجتی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در سی‌ودومین یادواره بزرگداشت مقام معلم که در دهکده ساحلی انزلی برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن عید مبعث، پیامبر اکرم(ص) را اولین معلم بشر دانست و اظهار کرد: هفته معلم هر ساله با سالروز شهادت معلم نمونه انقلاب و علامه مجاهد استاد مطهری، حکیم فرزانه‌ای که با تزریق عشق، استدلال، فقه و اندیشه همه فرهنگ دوستان را با کلام و آثار خود سیراب ساخت، مقارن است.

وی در ادامه افزود: دولت تدبیر و امید گام‌های اساسی در جهت حل مشکلات آموزش و پرورش برداشته است؛ طرح رتبه بندی معلمان که سال قبل در آموزش و پرورش با وجود چالش‌های مختلف اجرا شد، روزنه امیدی در جامعه فرهنگی ایجاد کرد، همچنین پرداخت بخشی از مطالبات فرهنگیان بازنشسته هم از دیگر اقدامات خوب صورت گرفته است که امیدواریم به زودی مشکلات فرهنگیان پیشکسوت و بازنشسته کاملا رفع شود.

حاجتی با اشاره به عملکرد آموزش و پرورش گیلان در سال تحصیلی 95-94، تصریح کرد: حفظ رتبه 6 در کنکور سراسری 94، قبولی 87 درصدی دانش‌آموزان استان در المپیادهای علمی، کسب رتبه دوم اداره‌کل تجهیز و نوسازی مدارس در کشور، کسب رتبه نخست طرح «پرسش مهر»در کشور، برتری شورای آموزش و پرورش استان در کشور، حضور دانش‌آموزان گیلانی در مسابقات شاخص فرهنگی از جمله عملکرد آموزش و پرورش استان در سال تحصیلی 95-94 است.

حاجتی اضافه کرد: در حوزه‌ پروژه‌های عمرانی احداث ساختمان جدید اداره‌کل آموزش و پرورش را در دست داریم که تاکنون صد میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته، تکمیل استخر شنای فرهنگیان، احداث سالن اجلاس هزار نفره از جمله پروژه‌های عمرانی آموزش و پرورش گیلان می‌باشد که نیازمند حمایت‌های بیشتر است. همچنین درصدد هستیم تا بتوانیم یک مرکز فرهنگی و پژوهشی ویژه آموزش و پرورش احداث کنیم.

در ادامه غلامعلی جعفرزاده، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان گیلان ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن عید مبعث با گرامیداشت مقام معلم، اظهار کرد: طرح رتبه بندی معلمان، حرکتی در جامعه فرهنگیان ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه بازنشستگان فرهنگی ما در شرایط سختی هستند، افزود: یک فرهنگی به دلیل جایگاه اجتماعی که دارد، نمی‌تواند در مشاغل دیگر مشغول شود، حال وظیفه ما این است که تدبیری برای این عزیزان که بهترین ایام عمر خود را صرف تعلیم و تربیت فرزندان این سرزمین کردند، بیندیشیم.

جعفرزاده گفت: امیدواریم که تا پایان امسال علاوه بر مطالبات فرهنگیان، پروژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش مرتفع شود. 

به اشتراک بگذارید :