20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ ۱۸:۵۶:۵۳
کد مطلب:  QMptf467
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان
برگزاری مراسم تكریم از فرهنگیان بازنشسته استان خوزستان

مراسم تكریم از فرهنگیان بازنشسته استان خوزستان برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان صبح امروز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت 95 مراسم تكریم از فرهنگیان بازنشسته خوزستان در تالار مهر اهواز برگزار شد.

مدیر كانون بازنشستگان آموزش و پرورش خوزستان ظهر امروز در این مراسم ضمن بیان گزارشی از اقدامات وبرنامه های این کانون گفت: امروز آموزش و پرورش چالش و مشكلات بسیاری دارد. راه برون رفت از این چالش ها و مشكلات تنها توجه و عنایت داشتن به معلمان است.

حبیب الله كردونی افزود: معلم می تواند با هر وضعیت و موقعیت مكانی و یا حتی تجهیزاتی كار تدریس را انجام دهد ولی تنها تقویت معیشت، كرامت و همچنین تضمین آینده را از آموزش و پرورش خواستار است.

وی تصریح كرد:‌ معلم آینده را در چهره بازنشستگی خود می بیند و باید برای آنها تمهیداتی را در نظر گرفت كه نسبت به آینده خود اطمنیان داشته باشند.

مدیر كانون بازنشستگان آموزش و پرورش خوزستان بیان كرد: در كشور و استانی كه اولویت اول آموزش و پرورش و معلم نباشد كارها آنطور كه باید پیش نمی رود. البته خوشبختانه طی دو سال اخیر آموزش و پرورش در استان خوزستان جزو اولویت ها قرار گرفته است.

كردونی عنوان كرد:‌ تا آنجا كه امكان داشته باشد انتظارات و درخواست های بازنشستگان را با میل و رغبت پیگیری می كنیم. امروز این مراسم را تنها برای تكریم مقام بازنشستگان فرهنگیان برگزار كرده ایم تا به آنها اعلام كنیم پیگیر مطالباتشان هستیم.

وی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران نیز اظهار كرد: هم اكنون ۳۰ هزار فرهنگی بازنشسته در سطح خوزستان و ۹ هزار نفر نیز در سطح شهرستان اهواز داریم.

مدیر كانون بازنشستگان آموزش و پرورش خوزستان اضافه كرد: سال گذشته حدود سه هزار نفر از این بازنشستگان تسهیلات دریافت كرده و سه هزار نفر دیگر نیز با تخفیف و داشتن یك همراه به سفر مشهد مقدس اعزام شدند.

كردونی در ادامه به بیان  تقاضا و مطالبات بازنشستگان فرهنگیان پرداخت.

همچنین در این مرسام سیروس خدادادی معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان در اهمیت و جایگاه والای معلمی سخن گفت.

خدادادی اظهار نمود: قبل ا ز ورود به بحث جایگاه معلمی، باید به انسان شناسی بپردازیم و در مورد « انسان» شناخت واطلاعات کافی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: انسان اشرف مخلوقات است و ابعاد مختلفی دارد و این پیچیده بودن ابعاد انسان، کار تربیتی اثرگذار  را سخت تر می کند لذا موضوع « تربیت» فقط به معلم مربوط نمی شود بلکه همه در این مسأله مهم نقش دارند.

خدادادی در پایان در خصوص مسائل مالی ومطالبات فرهنگیان سخن گفت و به سئوالات پاسخ داد.

 

به اشتراک بگذارید :