13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ ۲۳:۵۹:۴۰
کد مطلب:  1132653
با حضور وزیرآموزش و پرورش وبه صورت مجازی انجام شد:
رونمایی از سامانه آموزش مجازی سمپاد کشور با مدیریت اداره کل آموزش و پرورش استان فارس

درچهارمین گردهمایی مشترک وزیر واعضای شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش و مدیران و اعضای شورای معاونان ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور که به صورت مجازی برگزار شداز سامانه آموزش مجازی دانش اموزان مدارس سمپاد با مدیریت استان فارس برای استفاده همه دانش‌آموزان این مدارس درکشور رونمایی شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،چهارمین گردهمایی مشترک وزیر واعضای شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش و مدیران و اعضای شورای معاونان ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور به صورت مجازی برگزار شد که در بخشی از این گردهمایی از سامانه آموزش مجازی سمپاد با مدیریت استان فارس برای استفاده همه دانش‌آموزان کشور رونمایی شد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در این گردهمایی افزود: این سامانه که در استان فارس ایجاد شده، توسط ادارات استعدادهای درخشان تمامی استان‌ها و با مدیریت قطب‌های شش‌گانه سمپاد محتوای آن تأمین و توسط اداره استعداد درخشان استان فارس مدیریت می‌شود.
فرهاد اسماعیلی گفت: در این سامانه قرار است فیلم‌های آموزشی که توسط دبیران سمپاد در کشور تهیه می‌شود، در اختیار عموم دانش‌آموزان قرار دهد.
اسماعیلی رونمایی از این سامانه را دارای اهداف چندگانه‌ای برشمرد و افزود: یکی از اهداف آن این است که در شرایطی مثل موقعیت کنونی و شیوع کرونا، دانش‌آموزان بتوانند از خدمات علمی - آموزشی دبیران خاص و خوب در منزل بهره‌مند شوند.
او ادامه داد: یکی دیگر از اهداف این طرح، تحقق عدالت آموزشی و گامی در این راستا است به طوریکه این فیلم‌ها در بستر سامانه باقی می‌مانند و همه دانش‌آموزان چه دختر و چه پسر در هر گوشه‌ای از کشور می‌توانند از ظرفیت دبیران مدارس تیزهوشان بهره‌مند شوند.
اسماعیلی از ایجاد حساسیت در کیفیت تولیدات این سامانه خبر داد و افزود: به منظور افزایش جذابیت آموزشی سعی شده در تهیه تولیدات ضمن استفاده از دبیران خوب، استانداردهای فیلم‌سازی حرفه‌ای رعایت شوند تا محصولات علاوه بر جذابیت آموزشی، گیرایی بصری هم داشته‌ باشند.
او ادامه داد: در این سامانه آزمون‌هایی هم طراحی شده که نتایج آزمون دانش‌آموزان را تحلیل می‌کند و در صورت موفقیت وارد قسمت بعدی آموزش می‌شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: سامانه در آینده قابلیت ارسال بازخورد به دانش‌آموزان هم خواهد داشت و به انتخاب‌ها و آپشن‌های بسیاری مجهز می‌شود.
به گفته‌ی او این سامانه امکان معرفی دبیران خوب را نیز دارد و فرصتی است برای شکوفایی استعدادها و توانمندی‌های دبیرانی که امکان حضور در مدارس تیزهوشان را به دلیل تکمیل ظرفیت ندارند.
او افزود: این دسته از دبیران می‌تواننددر این سامانه توانمندی‌های خود را بروز دهند و به گونه‌ای سامانه در معرفی آنان نقش دارد.
اسماعیلی تاکید کرد: این سامانه به ابتکار مرکز ملی استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان طراحی شده و دسترسی برای عموم دانش‌آموزان امکان پذیر است.
او با اشاره به اینکه مدیریت این سامانه در کل کشور به عهده‌ی فارس گذاشته شده گفت: چون فارس به لحاظ علمی و دانش و توان معلمانش مورد قبول مرکز ملی استعدادهای درخشان بوده این افتخار نصیب فارس شده است تا مسوولیت راه‌اندازی و تغذیه این سابت را برعهده بگیرد.
او افزود: به منظور غنی‌سازی محتواهای آموزشی تقسیم کار صورت گرفته به طوریکه تمام مدارس سمپاد و تمام استان‌ها موظف به ارائه محتوا شده‌اند
او اظهار کرد: در حال حاضر چند کار به عنوان دمو بر روی سامانه بارگذاری شده و با تقسیم کاری که شده است بزودی فایل‌های متناسب با زمان تحصیل و کل دوران تحصیل بارگزاری خواهد شد و دانش‌آموزان می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
وی گفت:این سامانه به آدرس اینترنتی Esampad.farsedu.ir قابل دسترسی است و از 5 فروردین فعالیت رسمی آن آغاز می‌شود و در حال حاضر در دست بروز رسانی است.

به اشتراک بگذارید :