23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ ۱۲:۲۲:۲۷
کد مطلب:  1132006
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در بازدید از فعالیت‌های بسیج دانش‌آموزی شهرقدس؛
حمایت و پشتیبانی از دانش‌آموزان در زمینه‌های تولید و اشتغال، کمک به چرخه اقتصاد کشور است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از فعالیت های بسیج دانش آموزی شهرقدس که در راستای پیشگیری از شیوع کروناویروس و ضدعفونی کردن مدارس شهرقدس در حال فعالیت هستند بازدیدبعمل آورد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و به نقل از پانا، در این بازدید علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ضمن تقدیر از فعالیت‌های ارزنده بسیج دانش‌آموزی شهرقدس در راستای پیشگیری از شیوع کروناویروس و ضدعفونی کردن مدارس طی سخنانی تصریح کرد: یکی از بخش‌های بسیار فعالی که همواره کشور را در وضعیت بحرانی کنونی یاری می‌دهد تشکیلات دانش‌آموزی و بسیج دانش‌آموزی است که به لحاظ نوع توانمندی‌ها و ظرفیت‌هایی که در این تشکیلات وجود دارد به مبارزه و مقابله با کرونا ویروس پرداخته است.

وی در ادامه اظهار کرد: فعالیت‌های خستگی‌ناپذیر این دو نهاد برای ضدعفونی کردن مدارس و آماده کردن فضاهای عاری از این ویروس ناشناخته برای تحصیل دانش‌آموزان قابل ستایش و چشمگیر است.
کاظمی اذعان کرد: ما در بحران‌های این چنینی می‌توانیم به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مجموعه‌هایی همچون تشکیلات دانش‌آموزی پی ببریم و بسیج دانش‌آموزی همواره در همه بحران‌هایی که کشور با آن روبرو بوده در صحنه حضور داشته، به ویژه در بحران کروناویروس که هم اکنون جهان و کشور عزیزمان با آن درگیر است.

وی گفت: کرونا ویروس علاوه بر موضوع بهداشت و سلامت جامعه، همه ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را درگیر کرده، و بسیج دانش‌آموزی توانست یاری بسیاری به کنترل این بحران چه در زمینه فرهنگ سازی و چه در زمینه ضدعفونی و گندزدایی و کمک به بهبود شرایط عمومی جامعه برساند و به شکل خستگی ناپذیری به مقابله با این ویروس ناشناخته پرداخته است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ابراز کرد: در شرایط بحرانی که هم اکنون کشور ما با آن روبروست یکی از مهمترین مسائلی که توجه عموم را به خود جلب کرد، فعالیت های ارزنده بسیج دانش‌آموزی برای ریشه‌کن کردن کروناویروس بود که این موضوع بیانگر این است که روحیه جهاد و تلاش و جنگندگی نیروی بسیج در شرایط سخت در نوجوانان و جوانان ایران زمین زنده و شعله‌ور است.

کاظمی اظهارکرد: در شرایط کنونی کشور که سودجویان دست به احتکار مواد ضدعفونی و ماسک‌های بهداشتی زدند بسیج دانش آموزی شهر قدس با تلاش‌های خستگی‌ناپذیر خویش خط تولید ماسک های بهداشتی را راه اندازی کرد که روزانه ۱۰ هزار ماسک بهداشتی تولید و توزیع می‌کند تا با قیمت مناسب به دست نیازمندان برسد و از شیوع این ویروس در سطح شهر جلوگیری و پیشگیری کند.

وی با اشاره به اینکه نیروی بسیج دانش‌آموزی یک عنصر بسیار مفید برای جامعه است که با فعالیت‌های این چنینی و با ارزش خویش نقش بسیار موثری در کنترل اوضاع دارند، افزود: فعالیت‌های ارزنده نیروی بسیج دانش‌آموزی علاوه بر اثرات و برکات مادی خویش بر جامعه اثرات تربیتی خوبی هم برای جامعه و خانواده‌های ایران زمین به خصوص افرادی که در این راه فعالیت می‌کنند دارد.

کاظمی افزود: ما در آموزش و پرورش تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا در بخش‌های مختلفی از این دانش‌آموزان حمایت کنیم، یکی از بخش‌های حمایتی این است که با حمایت و پشتیبانی از دانش‌آموزان چرخه‌های تولیدی این چنینی را راه‌اندازی کنیم و یکی دیگر از حمایت‌هایی که صورت می گیرد کمک به چرخه توزیع تولیدات این دانش‌آموزان و افرادی که در این چرخه تولید سهیم هستند است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: ما اگر بتوانیم نیازهای جامعه را به عنوان بزرگترین جامعه مخاطب و بزرگ‌ترین بخش مشترکی که بین حاکمیت و ملت وجود دارد به کارگاه های تولیدی پیوند دهیم علاوه بر ایجاد امید و انگیزه در بین دانش‌آموزان قادر به توسعه خدمات در بخش‌های مختلف هستیم.

گزارش تصویری این بازدید را اینجا ببینید.

به اشتراک بگذارید :