23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ ۱۰:۳۱:۵۷
کد مطلب:  1130005
رئیس آموزش و پرورش کلاترزان خبرداد:
توزیع و تحویل محتوای آموزشی تدوین شده به دانش آموزان مناطق روستایی

رئیس آموزش و پرورش کلاترزان گفت: محتواهای آموزشی تدوین شده با رعایت مسائل بهداشتی توسط معلمان در بین دانش آموزان روستایی این منطقه توزیع و تحویل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان به نقل از کلاترزان، ناصر شفیعی با بیان اینکه "مدرسه تعطیل است اما آموزش تعطیل نیست"؛ به تشریح اقدامات آموزش و پرورش منطقه در راستای استمرار فرایندیاددهی و یادگیری و تعامل معلمان با دانش آموزان و خانواده ها به منظور پیگیری برنامه های آموزشی پرداخت.

شفیعی از تشکیل کارگروه ارائه آموزش از طریق  فضای مجازی در سطح منطقه خبر داد و گفت: در همین راستا نشست توجیهی مدیران مدارس دوره های تحصیلی نیز در خصوص  لزوم ارتباط موثر تربیتی وآموزشی با دانش آموزان برگزار شده است.  

وی تشکیل گروه های آموزشی در فضای مجازی و رصد فعالیت های آموزگاران، تولید محتوای آموزشی سه درس اصلی فارسی، ریاضی و علوم دوره ابتدایی توسط سرگروههای آموزشی و ارسال به مدارس  با رعایت نکات بهداشتی و ارتباط تلفنی معلمان با دانش آموزانی که دسترسی به اینترنت و فضای مجازی ندارند را از دیگر اقدامات آموزش و پرورش منطقه برشمرد.

 رئیس آموزش و پرورش کلاترزان با بیان اینکه راهبران آموزشی در هدایت برنامه های مدارس به خصوص مناطق روستایی نقش موثری دارند؛ گفت: در همین راستا نشست راهبران آموزشی برگزار و نقش هریک از عوامل اجرایی و آموزشی مدارس و نحوه پیگیری فرانید آموزش توسط راهبران توجیه و تشریح شده است.

شفیعی مراجعه حضوری معلمان به درب منازل دانش آموزان مدارسی که حتی خط تلفن ثابت هم ندارند را یکی دیگر از اقدامات موثر منطقه در استمرار جریان آموزش عنوان کرد و گفت: در این برنامه محتوا و بسته های آموزشی تدوین شده توسط معلمان با رعایت نکات بهداشتی تحویل دانش آموزان شد.

وی در بخش دیگری از گزارش خود اطلاع رسانی زمان پخش برنامه های شبکه آموزش و چهار سیما به مدارس و اولیای دانش آموزان، انعکاس فعالیت های خلاقانه معلمان منطقه، نظارت بر ضدعفونی وگندزدایی مدارس باحضور راهبران آموزشی را از دیگر اقدامات برشمرد.

به اشتراک بگذارید :