4 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ ۰۹:۰۶:۲۴
کد مطلب:  1129762
تقدیر مدیر کل آموزش و پرورش کردستان از جهاد علمی معلمان استان

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان از جهاد علمی معلمان استان در راستای پیگیری و استمرار فرایند یاددهی و یادگیری دانش آموزان در ایام تعطیلی مدارس تشکر کرد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی با بیان اینکه به جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، مدارس تعطیل شد، اما آموزش تعطیل شدنی نیست؛ گفت : در یک ماه اخیر معلمان تلاشگر استان کردستان با احساس مسئولیت و تعهد و با بهره گیری از روش های مختلف، با پیگیری و استمرار جریان آموزش و با اهتمام خود سعی کردند، عقب ماندگی درسی دانش آموزان را جبران نمایند .

وی با بیان اینکه معلمان عزیز با بکارگیری شیوه های مختلف در این راستا تلاش نمودند و زحمات آنان نسبت به زمان فعالیت مدارس مضاعف شده است، اظهار داشت: در این رهگذر هر کدام از معلمان خدوم با خلاقیت و ابتکار خود، در راستای جریان آموزش تلاش زیادی کردند.

قربانی تعامل معلمان عزیز با دانش آموزان و اولیای گرامی و ارتباط مستمر با استفاده از تجهیزات مدارس و امکانات شخصی همکاران و بعضاً تحمل هزینه های شخصی را شایسته تجلیل دانست و گفت: معلمان ما از هر فرصتی برای آموزش بهره گیری کرده اند .

وی با اشاره به اینکه در این فرایند، رسالت معلمان حاشیه شهرها و مناطق روستایی سنگین تر بود، گفت: با توجه به عدم دسترسی برخی از مناطق استان به شبکه آموزش، اینترنت و فضای مجازی، در این مناطق با هدایت و تلاش راهبران آموزشی و معلمان عزیز، با توزیع بسته و محتوای آموزشی جریان آموزش تداوم پیدا کرد تا فرصت های برابر آموزشی برای همگان فراهم شود .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان هم چنین گزارشی از اقدامات استان در راستای تهیه و تولید محتوای آموزشی مورد نیاز دانش آموزان ارائه کرد و گفت: بعد از تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر تعطیلی مدارس، از طریق معاونت های آموزش ابتدایی و متوسطه استان و با همکاری گروه های آموزشی و دبیران مجرب و توانمند، کار تولید محتوای آموزشی آغاز شد.

وی افزود: در همین راستا و بر اساس بودجه بندی دروس در اسفند ماه ۹۸ و فروردین ماه ۹۹، محتوای آموزشی دوره ابتدایی و متوسطه تولید و علاوه بر انتشار آن از طریق فضای مجازی، در قالب لوح فشرده، محتوای آموزشی تکثیر و در اختیار شهرستانها و مناطق قرار گرفت تا در بین مدارس و دانش آموزان با اولویت مدارس حاشیه شهر ها و مناطق روستایی توزیع شود .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان اهتمام مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان، گروه های آموزشی سطح استان، مدیران، عوامل اجرایی و آموزشی مدارس را در پیگیری برنامه های آموزشی و تعامل با اولیا و دانش آموزان در راستای استمرار فرایند یاددهی و یادگیری قابل تقدیر دانست .

وی هم چنین از تشکیل کمیته آموزش و پرورش ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در اداره کل، ادارات آموزش و پرورش شهرستان و مناطق تابعه و مدارس استان خبر داد و گفت: اقدامات کمیته های استانی، شهرستان و مدارس بر اساس شرح وظایف ابلاغی در موضوعات مختلف از جمله پیشگیری و  جریان آموزش پیگیری می شود .

قربانی یکی دیگر از اقدامات استان را راه اندازی صدای مشاور به منظور ارائه خدمات مشاوره ای و تحصیلی به دانش آموزان و خانواده ها با هدف کاهش استرس ناشی از شیوع بیماری کرونا عنوان کرد و گفت: از طریق انجمن اولیا و مربیان استان نیز مراکز خدمات مشاوره ای با عنوان پیوند برای ارائه مشاوره تلفنی به دانش آموزان و خانواده ها راه اندازی شده است .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات معاونت تربیت بدنی و سلامت نیز اشاره کرد و گفت: با اختصاص اعتبار، اقلام بهداشتی مورد نیاز واحد های اداری و آموزشی برای ضد عفونی و گند زدایی تهیه شده است .

مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان در پایان ضمن تقدیر از زحمات و اقدامات  فرهنگیان تلاشگر استان در طول یک سال گذشته، فرارسیدن سال نو و عید نوروز را به کلیه فرهنگیان شریف کردستانی، دانش آموزان و خانواده های محترم آنان تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد سال جدید برای همگان سالی پر از موفقیت، بهروزی و توام با صحت و سلامت باشد و هر چه زود تر، جامعه و کشور عزیزمان ایران از بلا و بیماری به خصوص بیماری کرونا رهایی پیدا کرده و در پناه خداوند بزرگ محفوظ باشد .

به اشتراک بگذارید :