23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ ۰۷:۳۵:۴۸
کد مطلب:  1129501
مدیر آموزش و پرورش شهرستان مریوان تاکید کرد :
تشکیل پنج کارگروه های تولید محتوا و بارگذاری فایل های آموزشی در فضای مجازی جهت استفاده دانش آموزان

مدیر آموزش و پرورش مریوان در نشست ویدئو کنفرانس با مدیران هنرستان ها، از تشکیل کارگروه پنجگانه تولید محتوا در شهرستان خبر داد و گفت: محتواهای تولید شده جهت استفاده دانش آموزان در فضای مجازی بارگذاری شده است .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان ، به نقل از مریوان با توجه به شیوع ویروس کرونا اولین جلسه مدیران مدارس این شهرستان با حضور مدیران هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش و حضور سرپرست آموزش و پرورش به صورت ویوئو کنفرانس برگزار شد.

 محمد رضا وینسفهان سرپرست آموزش و پرورش مریوان در این جلسه مجازی که معاون آموزش متوسطه و کارشناس فنی و حرفه ای هم حضور داشت، در سخنانی ضمن تشریح سیاست های کاری وزارت و اداره کل درخصوص آموزش مجازی بر پوشش صددرصدی دانش آموزان در این نوع آموزش تاکید کرد.

 وی با اشاره به تعطیلی مدارس به جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: در پی این تعطیلی مدیریت آموزش و پرورش مریوان با تشکیل جلسات متعدد به بررسی راهکارهای مختلفی برای جبران عقب ماندگی درسی دانش آموزان و استمرار آموزش پرداخته و با همراهی مدیران مدارس و معلمان علاقمند در اجرای آموزش های مجازی از جمله شهرستانهای  پیشرو بوده است.

 سرپرست آموزش و پرورش مریوان افزود: بهترین راهکار استفاده از فضای مجازی و روی آوردن به آموزش مجازی بود و دو حوزه معاونت آموزش ابتدایی و آموزش متوسطه فعالیتهای خود را با تشکیل کارگروه های پنجگانه و تولید محتوا و بارگذاری این محتوا در فضای مجازی جهت استفاده دانش آموزان را انجام داده اند.

 وینسفهان نقش مدیران مدارس را در موفقیت برنامه های تدوینی آموزش و پرورش شهرستان در این شرایط ویژه و خاص را برای استمرار آموزش مهم برشمرد و همراهی و همکاری مدیران با کارگروههای فعال در امر آموزش مجازی را ضروری دانست.

  وی خاطر نشان کرد: همه اقدامات مجموعه اداره و مدرسه باید طوری طراحی ،اجرا و نظارت شود که به سرمنزل مقصود یعنی دانش آموزان برسد و در این مسیر اگر اولیا را خوب توجیه کنیم آنان بعنوان همیاران آموزش در خانه به روند پیشرفت این فرآیند کمک خواهند کرد.

 سرپرست آموزش و پرورش مریوان در پایان کسب رتبه اول  هنرستان کاردانش عصمت و هنرستان تربیت بدنی سلامت را در استان تبریک گفت.

 در ادامه مدیران مدارس حاضر در این جلسه به بیان گزارش اقدامات بعمل آمده در اسفندماه و دیدگاهها و مسائل و مشکلات مرتبط با مدرسه خود پرداختند.

 #آموزش_تعطیل_نیست

به اشتراک بگذارید :