23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ ۱۱:۳۶:۵۷
کد مطلب:  1128649
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کردستان :
محتوای آموزشی دانش آموزان دوره متوسطه استان منتشر و توزیع شد

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان از تهیه و توزیع محتوای آموزشی دانش آموزان دوره متوسطه با همکاری گروه های آموزشی استان و ارسال به شهرستان و مناطق در قالب لوح فشرده خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان مهدی نامدار صبح امروز در تشریح اقدامات این معاونت در راستای استمرار فرآیند یاد دهی و یادگیری دانش آموزان و تداوم جریان آموزش در هنگام تعطیلی مدارس گفت: با همکاری گروه های درسی استان و هم چنین خلاقیت و ابتکار معلمان دلسوز در این مدت محتوای آموزشی مورد نیاز دانش آموزان دوره متوسطه تهیه و در دسترس دانش آموزان قرار گرفته است .

وی افزود : در دوره  متوسطه اول و دروس ریاضی ، علوم تجربی ، مطالعات اجتماعی، زبان انگلیسی و فارسی و در دوره متوسطه نظری و در دروس فیزیک، عربی، شیمی، زیست شناسی و ادبیات فارسی بیش از 30 تدریس تهیه و منتشر شده است .

 وی دانلود محتواهای موجود در سایت های رسمی و جمع بندی آن ها در قالب 10 حلقه DVD به تفکیک رشته/پایه تحصیلی در دوره اول و دوم متوسطه را از دیگر اقدامات این معاونت بر شمرد و گفت: هم چنین تعداد 3361 پکیج کامل آموزشی 4 درس اصلی دوره اول متوسطه شامل؛ ریاضی، علوم تجربی، زبان انگلیسی و ریاضی با 70% تخفیف خرید و در بین مدارس استان توزیع شده است .

 معاون آموزش متوسطه استان با بیان اینکه محتوای آموزشی تولید و ارسال شده توسط دبیر مربوطه در هر مدرسه مورد ارزیابی قرار می گیرد، اظهار داشت : دبیر مربوطه این محتوا را با تلفیقی از مطالب و نکته های مورد نظر خویش ، از طریق سایت مدرسه و کانال های پیام رسان و یا ارتباط تلفنی در مدارسی که دسترسی ندارند به اطلاع دانش آموزان رسانده می شود. که این اقدام در بیش از 90 درصد مدارس دوره متوسطه اول استان عملیاتی شده است .

 وی افزود : در دوره متوسطه نظری نیز با همکاری حدود 60 درصد دبیران دوره دوم متوسطه نظری، فیلم تدریس و پاورپوینت محتوای آموزشی تولید شده در کانال ها و گروه های مجازی جهت استفاده دانش آموزان بارگذاری شده است و مابقی دبیران نیز اقدام به بازنشر محتواهای تولید شده و یا محتواهای موجود در سایت های اینترنتی نموده اند.

            وی به عملکرد آموزش های فنی و حرفه نیز اشاره کرد و تولید محتوای آموزشی توسط هنرآموزان هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش جهت دروس شایستگی های غیر فنی ( الزامات محیط کار، اخلاق حرفه ای و کارآفرینی )، تهیه محتوای آموزشی دروس زمینه هنر ، رشته های حسابداری ، کامپیوتر و تربیت بدنی توسط هنرآموزان رشته ها و قرار دادن در کلاس های مجازی جهت استفاده دانش آموزان و تهیه محتوای تعداد محدودی از دروس رشته های زمینه صنعت و کشاورزی توسط هنرآموزان و قرار دادن در کلاس های مجازی را از اهم اقدامات این حوزه بر شمرد .

            معاون آموزش متوسطه استان هم چنین در پایان به ارائه آموزش در بستر فناوری و اینترنتی نیز اشاره کرد و گفت: در دوره متوسطه ، بیش از 30 درصد از مدارس این با استفاده از نرم افزارهای مناسب جهت تشکیل کلاس های مجازی معرفی توسط این اداره کل مانند Adobe Connectو Click Meetingو ... اقدام به تشکیل کلاس های مجازی نموده اند.  

به اشتراک بگذارید :