23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ ۰۹:۵۶:۴۰
کد مطلب:  1128406
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان خبرداد:
راه اندازی کارگاه تولید ماسک با استفاده از ظرفیت هنرستان های استان

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: با شیوع ویروس کرونا، تعدادی از هنرستان های استان در اقدام خیرخواهانه و در راستای سلامت مردم، کارگاه تولید ماسک راه اندازی کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش استان با اعلام این خبر گفت: با هدف کمک به کنترل و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، هنرستان های دخترانه بعثت دهگلان، دخترانه عترت سریش آباد، اندیشه شهرستان بیجار و هنرستان دخترانه حکمت ناحیه یک سنندج در یک اقدام ابتکاری و انسان دوستانه، اقدام به راه اندازی کارگاه تولید ماسک کردند.

قربانی با بیان اینکه کارگاه تولید ماسک هنرستان اندیشه بیجار از 20 اسفندماه کار تولید ماسک را آغاز کرده است؛ گفت: این هنرستان با همت مدیر، عوامل اجرایی و جمعی از خیرین نیک اندیش شهرستان به صورت رایگان اقدام به تولید ماسک برای مردم می کند.

وی ادامه داد: هنرستان حکمت ناحیه یک سنندج نیز با حمایت‌های انجام‌گرفته در تهیه پارچه و لوازم مخصوص مورد نیاز، تولید ماسک را از هفته گذشته آغاز کرده و روزانه بالغ بر 1000 عدد ماسک تهیه و توزیع می کند و همچنین بزودی خط تولیدی دیگری نیز در هنرستان کیمیای سنندج راه اندازی خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از راه اندازی کارگاه تولید ماسک در هنرستان دخترانه عترت شهر سریش آباد خبر داد و گفت: این هنرستان با همت مدیر، عوامل اجرایی و جمعی از خیرین نیک اندیش شهر به صورت رایگان اقدام به تولید ماسک برای مردم می‌کند و قرار است روزانه 1200عدد ماسک تولید کند.

قربانی ادامه داد: همچنین دخترانه بعثت دهگلان اقدام به راه اندازی کارگاه تولید ماسک کرده است که قرار است 5 هزار ماسک توسط هنرجویان این هنرستان تهیه و تاکنون دو هزار ماسک تهیه شده است .

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در پایان ضمن تقدیر و تشکر از اقدام خیرخواهانه مدیر و کلیه عوامل و دست اندرکاران هنرستان های مذکور، خاطرنشان کرد: این اقدام ارزشمند در راستای کمک به پیشگیری از انتشار و شیوع ویروس کرونا انجام شده است.

به اشتراک بگذارید :