21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ ۲۳:۴۹:۵۲
کد مطلب:  1127896
به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد؛
گردهمایی مشترک شورای معاونین اداره کل، مدیران و روسا آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

گردهمایی مشترک شورای معاونین اداره کل، مدیران و روسا آموزش و پرورش نواحی و مناطق استان آذربایجان شرقی ظهر امروز 25 اسفندماه 98 در اتاق جلسات تالار معلم تبریز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، این گردهمایی که به صورت مجازی با حضور معاونین اداره کل، مدیران و روسای آموزش و پرورش استان بعلت پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در تبریز برگزار شد، با تاکید جعفر پاشایی در این جلسه گفته شد: همکاران شرایط خاص که بیماری زمینه ای دارند با اعلام لیست آنها به استان مرخصی داده شود.

وی با اشاره به اقداماتی که از زمان تعطیلی مدارس در آموزش و پرورش آذربایجان شرقی انجام شده است، گفت: ضدعفونی مدارس، برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت و انتشار پیامهای بهداشتی،اعزام همکاران برای دیدار رهبری در ۲۹ بهمن،صدور احکام افزایش ۵۰ درصدی حقوق همکاران وایجاد ستاد استانی آموزش مداوم و اقدام ابتکاری طرح "معلم یاری" انجام شده است و باید تا آخر امتحانات هم طرح معلم یار و هم طرح مدرسه مجازی اجرا شود. کسب مقام اول کشوری در ارزیابی عملکرد از موفقیتهای آموزش و پرورش استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با متذکر شدن این نکته که تجمع، همایش، جلسه و موارد مشابه مطلقا تا زمان اعلام ستاد مبارزه با کرونا تعطیل است، با یادآوری دورکاری در نظر گرفته شده برای بانوان شاغل، کارسازی لیست در استان را خواستار شد.

پاشایی خاطرنشان شد: ماموریت های درون و برون استانی تعطیل است و در صورت ضرورت از استان مجوز اخذ شود.

پاشایی با اشاره به اینکه بیشترین سرقت اماکن آموزشی در ایام نوروز و تعطیلات تابستانی اتفاق می افتد، گفت: کشیکهای نوروزی باید در مدارس و ادارات توسط همکاران انجام شود تا شاهد این موارد نباشیم.
وی خاطرنشان کرد: آمادگی مقابله برای با بحران؛ موضوع مهمی است و اکنون زمان، حساس و مسئله در حد بحران است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: از دوم اسفند ماه که مدارس به صورت اضطراری تعطیل شده است، ایجاد مدرسه مجازی باعث شده که تعلیم و تربیت دانش آموزان عقب نیفتد. آموزش و پرورش آذربایجان شرقی عملکردی مثبت در کشور دارد و ۶۵ درصد از مدارس استان تحت پوشش مدرسه مجازی است تا فرصت برابر برای دانش آموزان ایجاد شود. آموزش مداوم مهم است. تلاش داریم دانش آموزان در سال تحصیلی محتوا و مواد درسی و نیز مهارت های درسی و تحصیلی را یاد بگیرند.

وی افزود: با طرح ابتکاری " معلم یار" باید در مناطق محروم تکرار و پیگیری از طرف معلمان و همکاران انجام شود، زیرا که اغلب دانش آموزان تکلیف محور هستند.
پاشایی ضمن بیان اینکه پوشش تحصیلی دوره دوم متوسطه در استان افزایش یافته است، گفت: باید دقت کنیم تا این افزایش کم نشود. در کل دوره متوسطه نیز، پوشش استان۸۸.۷۴ درصد است و در مقایسه با درصد کشوری، سطح بالاتری را دارا هستیم.

وی با اشاره به اینکه چاپ و توزیع پیک نوروزی در مدارس دولتی و غیر دولتی ممنوع است ادامه داد: در صورت چاپ و توزیع پیک نوروزی اینکار تخلف محسوب می شود.سلامتی و زنده بودن نسل پویا و آینده سازان کشور برای ما مهم‌تر از هر چیزی است.

وی با بیان اینکه  سالن های ورزشی خارج از محدوده مدرسه با اخذ مجوز از استان به امور اضطراری پزشکی اختصاص داده می شود، از تعطیلی خانه های معلم، سالن غذا خوری، سالن ورزشی و استخرهای آموزش و پرورش  خبر داد.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان با اشاره به اینکه  درمانگاه های فرهنگیان تعطیل نخواهد بود و کاملا با هماهنگی رده های بهداشتی فعالیت می کنند، افزود: موضوعات اضطراری و سوانح و حوادث قبل از اینکه از کنترل خارج شده و رسانه ای شود حتما استان در جریان قرار گیرد.

 

اتخاذ تدابیر لازم در خصوص ساماندهی و سازماندهی برای سال تحصیلی  آتی از هم اکنون

پاشایی با بیان اینکه کار بدون حاشیه و تمرکز بر روی ماموریت اصلی تعلیم و تربیت سیاست کاری ما می باشد، در خصوص انتخابات مجلس  سیاست دستگاه تعلیم و تربیت را تعامل عنوان کرد و تاکید کرد: حتما ارتباط مثبت و سازنده ای داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امروز ما مجاهدان آموزش در کنار مدافعان سلامت هستیم، گفت: این روزها هم سپری خواهد شد و آنچه ماندگار خواهد بود عملکرد است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: در حال حاضر در خط مقدم جبهه مبارزه جامعه پزشکی و پرستاران عزیز هستند و ما نیز با اجرای طرح مدرسه مجازی ( فرصت برابر- آموزش مداوم ) و همچنین طرح معلم یار از طرح های ابتکاری استان در سطح کشور در کنار این عزیزان خواهیم بود تا آموزش برای آینده سازان این کشور تعطیل نشود.

پاشایی ضمن تشکر از همکاران فرهنگی استان که در روزهای سخت و تعطیلی اضطراری مدارس، اجازه ندادند چرخ آموزش از حرکت باز ایستد، گفت: فرهنگیان مجاهدان آموزش در کنار مدافعان سلامت هستند. این روزهای سخت می گذرد ولی اقدامات شما در جبهه مقاومت کرونا که با علاقه و انگیزه مضاعف و با به کار گیری تمامی امکانات تلاش و خدمت می‌کنید، در تاریخ ماندگار خواهد شد.

sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :