21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ ۱۲:۴۶:۱۱
کد مطلب:  1127391
درهشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی مطرح شد؛
عدالت آموزشی با اجرای طرح معلم یار کارکنان ستادی استان /بهره گیری از فناوریهای نوین در آموزش مجازی

هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با حضور استاندار امروز صبح 25 اسفندماه 98 در تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: کسب رتبه اول آموزش و پرورش در کشور حاکی از تلاش، پشتکار و درایت تمامی ابواب جمعی مجموعه دستگاه تعلیم و تربیت است.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: صدمات ناشی از کرونا و رویدادهای اینچنینی می بایست سرمنشا درس ها و تجارب سازنده برای آینده باشد.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی ما یاد گرفتیم که می بایست از فناوری نوین آموزش مجازی با استفاده از ابزارهای روز بیش از پیش بهره بگیریم.

به گفته پورمحمدی، امروز آموزش و پرورش بعنوان مرجع نقش اساسی در فرهنگ سازی در سطح جوامع دارد.

جعفر پاشایی در این جلسه با ارائه گزارش اقدامات، فعالیت ها و برنامه ریزی لازم برای جبران عقب افتادگی دانش آموزان در تعطیلات اضطراری و گزارش مربوط به منابع مالی و پرداخت های آخر سال، تصمیم گیری های دستگاه تعلیم و تربیت  در خصوص کنترل ویروس کرونا را تشریح کرد.

وی گفت: در هیاهوی اخبار منفی شیوع ویروس کرونا قدردانی ویژه از دولت و وزیر به سبب اختصاص منابع مالی خوب در آموزش و پرورش که باعث شده که اکثر بدهی ها، معوقات و سرانه مدارس پرداخت شود، لازم است و در ادامه از سازمان برنامه و بودجه جهت اختصاص منابع مالی برای اموزش و پرورش استان چه از درآمدهای اختصاصی چه سایر حصول فرهنگی و از شهردار تبریز جهت کمک به نواحی پنجگانه تشکر کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: پرداخت های مناسب دولت باعث شد بخش بیشتری از پرداخت به مدارس شبانه روزی حل شود و  برای 18هزار دانش اموزان محصل با این پرداخت مشکلات حل می شود و بودجه ای که در خصوص مبارزه با ویروس اختصاص یافت تماما برای نظافت و ضدعفونی مدارس ، مراکز اموزشی و ادارات مربوطه مصرف شده است.

پاشایی به رتبه بندی معلمان اشاره کرد و از افزایش 50 درصدی حقوق شاغلان اداری آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این افزایش در واریزی حقوق اسفند ماه پرداخت خواهد شد و این نکته قابل یاداوری است در مقایسه دریافتی معلمان و شاغلان در طرح رتبه بندی این کاهش حقوق معلمان پیگیری می شود.

وی در ادامه افزود: در سطح آموزش و پرورش استان از 2 اسفند ماه با تعطیلی اضطراری مدارس دو مسیر اصلی  یعنی ایجاد  مدرسه مجازی( فرصت برابر، اموزش مداوم) و همچنین معلم یار برای اولین بار در کشور تعریف و پیاده سازی شد.

پاشایی گفت: با بررسی های صورت گرفته  در این چند روز تقریبا 30 درصد مدارس روستایی از امکانات فضای مجازی بدلیل محدودیت اینترنت محروم هستند و  1500 همکار ستادی داوطلبانه برای این روستاها با تعیین محتوا معلم یار انتخاب شدند که  از طریق تلفن و پیام رسان خدمات ارائه شده تا هر خانه یک مدرسه را ایجاد کنیم و لازم به تاکید است که بیش از 80 درصد این آموزش ها بجهت جلوگیری از شیوع بیماری غیرحضوری می باشد.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان خاطرنشان شد: آموزش و پرورش استان با شعار " مجاهدان اموزش در کنار مدافعان سلامت" با استفاده از ظرفیت 750 هزار نفری دانش اموزی بعنوان یک رسانه ی عظیم آموزشی و فرهنگ سازی برای جامعه بوده است.

پاشایی در پایان گفت: در هفته گذشته با ارزیابی ادارت کل در سطح وزارت، آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در حوزه های مختلف آموزشی، اداری، پرورشی در شاخص های اختصاصی و هم عمومی رتبه اول را در کشور کسب کرده است و ظرفیت های بزرگتری نیز برای پیشرفت هست.

sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :