13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ ۱۱:۵۱:۵۵
کد مطلب:  1125870
مدیرکل آموزش و پرورش فارس خبر داد:
فعالیت فرهنگیان در قالب تشکّل پیشتازان در ضد عفونی شهر شیراز

مدیرکل آموزش و پرورش فارس از خرید تجهیزات و دستگاه‌های پمپ سمپاش با هدف ضدعفونی شهر شیراز توسط گروه‌های فرهنگیان و مربیان تشکیلات پیشتاز دانش آموزی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی گفت: سازمان دانش‌آموزی تشکلی با فعالیت‌های اجتماعی وسیع است که در شرایط کنونی با احساس تعهد اجتماعی وظیفه خود را خوب درک کرده و با جذب فرهنگیان علاقمند و خودجوش در این راستا سهیم شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه" فعالیت‌های خودجوش، پیوندهای اجتماعی را گسترده ترمی‌کند"  افزود: تاکنون 10 پمپ سمپاشی خریداری شده و مبنای ما در این حرکت استفاده از تمام ظرفیت‌ها به ویژه ظرفیت‌های خودجوش است.

وی با بیان اینکه ما به مدیریت واحد اعتقاد داریم، چراکه در بحران‌ها اگر مدیریت واحد نباشد تداخل خود موجب مزاحمت است و کارها را کُند می‌کند، گفت: با هماهنگی فرمانداری و شهرداری شیراز تیم‌هایی برای ضدعفونی پمپ بنزین‌ها، نانوایی‌ها و هرکجا که احتمال خطر بیشتر است تدارک دیده شده‌ است.

اسماعیلی در مورد تهیه  محلول ضد عفونی برای این منظور نیز گفت: در این زمینه با چند تَن از داروسازان هماهنگ شده تا با تایید دانشگاه علوم پزشکی شیراز محلول ضدعفونی کننده را در اختیار ما قرار دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: هدف ما فعال کردن ظرفیت‌های خودجوش اجتماعی است تا مقابله با این بحران با سرعت بیشتری پیش رود.

به اشتراک بگذارید :