13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ ۰۹:۳۴:۵۷
کد مطلب:  1125492
رئیس اداره آموزش‌وپرورش منطقه ارژن خبر داد:
برگزاری 160 کلاس درس آموزش مجازی برای دانش آموزان منطقه ارژن

رئیس اداره آموزش‌وپرورش منطقه ارژن گفت: با توجه به تعطیلی اجباری مدارس ، بیش از 160 کلاس درس در بستر فضای مجازی برای دانش آموزان منطقه ارژن راه‌اندازی شده است .

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس و به نقل از موزآمروابط عمومی آموزش‌وپرورش ارژن ، موسی خشنود گفت: با توجه به تداوم تعطیلات جهت کاهش شیوع ویروس کرونا و به‌منظور جلوگیری از عقب‌ماندگی تحصیلی دانش آموزان، در کارگروهی متشکل از مدیران ، سرگروه‌های آموزشی ، راهبران دبیران و آموزگاران توانمند منطقه ،برنامه‌ریزی لازم  به‌منظور برگزاری رده‌های مجازی به‌صورت آنلاین انجام شد.

رئیس اداره  آموزش‌وپرورش منطقه ارژن افزود: هم‌خانواده و هم‌مدرسه از منظر ایفای مسئولیت اجتماعی و رسالت تربیتی مسئولیت دارند تا با بهره‌گیری از روش‌های متنوع و مؤثر بر بستر رسانه‌های الکترونیکی، دیداری و شنیداری، فرآیند یادگیری رسمی را استمرار داده و بسترهای لازم برای مشارکت فعال، سازنده برای بهره‌مندی دانش‌آموز در این شرایط را مهیا سازند .

وی گفت: تشکیل گروه مجازی برای ارسال و دریافت فایل‌های آموزشی ، تولید محتوای دروس مختلف جهت آموزش به دانش آموزان ، تشویق دانش آموزان به انجام کنفرانس به‌صورت آنلاین ، تماس تلفنی با بعضی از اولیاء که دسترسی به اینترنت نداشته‌اند و ارائه آموزش‌های لازم به‌صورت تلفنی و بعضاً حضوری با رعایت نکات بهداشتی، از مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده در این زمینه در ارژن است.

تأکید بر مشاهده برنامه‌های آموزشی شبکه آموزش و سایر شبکه‌های مجازی معتبر و ارسال برنامه زمانی پخش برنامه‌های این شبکه در گروه همگانی به‌صورت مداوم ،تدریس مجازی دبیران و  آموزگاران و ارسال به گروه‌های دانش‌آموزی جهت استفاده آن‌ها ،گروه‌بندی دانش آموزان با نظارت مستقیم اولیا در شبکه‌های مجازی، از دیگر اقدامات آموزش‌وپرورش ارژن درزمینه تداوم روند آموزشی دانش آموزان است که خشنود به آن‌ها اشاره کرد.

وی همچنین گفت:دعوت به تبادل اطلاعات در گروه به‌خصوص ارائه  خلاصه‌نویسی‌های انجام‌شده درزمینه دروس آموزشی به دانش آموزان جهت افزایش سطح اطلاعات درزمینه مبحث آموزش داده‌شده و  نظارت بر حسن انجام این فعالیت‌ها توسط اولیا و اطلاع‌رسانی به همکاران نیز در همین راستا انجام‌شده است.

به اشتراک بگذارید :